Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Бізнес закликає розблокувати розмитнення лікарських засобів, які ввезено до введення воєнного стану

Реклама

Європейська Бізнес Асоціація закликає Кабмін якнайшвидше внести зміни до постанови від 1 березня 2022 р. № 174 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стан» задля термінового розблокування розмитнення та подальшого постачання закладам охорони здоров'я лікарських засобів у якості гуманітарної допомоги, які були ввезені на митну територію України як комерційний вантаж і знаходяться на митних складах.

За інформацією компаній-членів ЄБА, близько місяця заблоковано митне оформлення 229 247 упаковок необхідних лікарських засобів, вартістю понад 56 000 000 гривень, серед яких знеболюючі, онкологічні препарати, імуносупресивні препарати для лікування хворих у до- та післяопераційний період трансплантації, серцево-судинні, нестероїдні протизапальні засоби, офтальмологічні препарати, антидепресанти, антибактеріальні лікарські засоби, антигістамінні препарати, інгібітори, гормони. 20 отримувачів гуманітарної допомоги, а саме клінічні лікарні, медичні центри й велика кількість пацієнтів в Україні не мають змоги отримати необхідні лікарські засоби за їх запитом у якості гуманітарної допомоги.

Постановою №174 регламентовано питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану, однак неврегульовано питання пропуску, митного оформлення та видачі гуманітарної допомоги, ввезеної до моменту введення воєнного стану на митну територію України як комерційний вантаж, що наразі знаходиться на митних складах, але за ініціативою власників вантажу (донорів) ініційовано оформлення і передача такого комерційного вантажу в якості гуманітарної допомоги через військову агресію російської федерації проти України.

Компанії-члени Комітету Асоціації повідомляють, що митними органами не здійснюється розмитнення гуманітарної допомоги, ввезеної як комерційний вантаж, через відсутність такої підстави у постанові №174. Водночас, Мінсоцполітики та військові адміністрації повідомляють представникам компаній та митних складів про відсутність окремої процедури погодження надання такої гуманітарної допомоги та посилаються на необхідність застосування постанови №174.

Європейська Бізнес Асоціація звертається до Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики, Державної митної служби України з проханням про сприяння якнайшвидшому розмитненню лікарських засобів у якості гуманітарної допомоги, ввезених до воєнного стану як комерційний вантаж. Відповідні пропозиції щодо Асоціація надала у своєму листі.

Як бізнесу діяти правильно в умовах воєнного часу? Завдяки LIGA360. Система доповнена новими розділами й інструментами, де зібрані зміни законодавства, новини й аналітика, консультації. Знаходь відповіді та слідкуй за змінами щодня.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини