Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд затвердив Порядок функціонування реєстру біометану

Реклама

Кабінет Міністрів на засіданні 22 липня ухвалив Порядок функціонування реєстру біометану.

«Урядове рішення є ще одним кроком до повноцінної інтеграції України до ЄС та реалізації спільної з ЄС мети - подолання залежності від імпортних енергоносіїв і розвиток сталої енергетики», - повідомляється на сайті Держенергоефективності.

У затверженому Порядку визначено наступні процедури:

  • створення реєстру біометану, його функціональних можливостей, термінів та порядку подання до нього інформації;

  • створення облікового запису користувачів Реєстру біометану;

  • видача, передача, розподіл та скасування гарантій походження біометану;

  • видача сертифікатів походження біометану;

  • проведення аудиту виробництва біометану.

Важливим є те, що для виробника біометану для створення облікового запису в Реєстрі обов'язковим є проведення аудиту об'єкта виробництва біометану. Аудитор має бути сертифікований за добровільною системою сертифікації сталого біопалива, визнаною Європейською Комісією.

Реєстр гарантій походження біометану стане частиною Єдиної платформи реєстрів гарантій походження енергії в Україні, яку розробляє Держенергоефективності та Міненерго.

“У цілому запуск реєстру забезпечить можливість верифікувати та надавати виробникам гарантії походження на біометан, поданий в газотранспортну систему. Це необхідна складова майбутнього ринку виробництва і використання біометану в Україні для заміщення газу, а також продажу біометану в країни ЄС”, - пояснив Голова Держенергоефективності Валерій Безус.

Відповідальним за ведення Реєстру біометану та видачу гарантій походження і сертифікатів походження біометану є Держенергоефективності.

Потрібно більше інформації щодо цієї бізнес-галузі? Заходь у розділ "Галузі економіки" в LIGA360. Усі потрібні й актуальні документи - зручна структура. Спробуй прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини