Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Бізнес вітає врегулювання питання валютного нагляду при ввезенні гуманітарної допомоги

Реклама

29 вересня НБУ ухвалив постанову №211, в якій встановив додаткові підстави для зняття придбаної гуманітарної допомоги (бронежилети, каски, автомобілі) з валютного нагляду. Про це нагадали в Європейській Бізнес Асоціації.

Документ дозволяє банкам завершувати валютний нагляд за дотриманням термінів розрахунків для імпорту гуманітарної допомоги на підставі декларації про перелік товарів, що визначаються як гуманітарна допомога, та документів, що підтверджують передачу або отримання такої допомоги її отримувачем. Постанова набула чинності з 1 жовтня.

ЄБА відзначає, що проблема валютного нагляду за ввезенням гуманітарки нарешті вирішена. Тепер системні благодійні фонди та волонтери, які допомагають війську, зможуть працювати спокійніше.

Крім того, Постановою № 211 Національний банк надав змогу підприємствам із 1 жовтня переказувати кошти на рахунки їхніх підрозділів та філій за кордоном, що у значній мірі сприяє відновленню бізнесової діяльності, зокрема для компанії-експортерів українських товарів та послуг.

Водночас, для бізнес-спільноти все ще залишаються актуальними питання збільшення лімітів по безготівкових розрахунках за товари та послуги за кордоном з використанням гривневих корпоративних платіжних карток, зняття валютних обмежень для забезпечення можливості здійснення перестрахування у страховиків-нерезидентів, надання можливості корпоративним емітентам публічного боргу купувати іноземну валюту в Україні та перераховувати її за кордон для забезпечення виконання зобов'язань перед зовнішніми кредиторами, тощо. Усі пропозиції спільнота надсилала до НБУ і щиро сподівається, що вони також будуть враховані.

Керуй бізнесом на 360! Рішення LIGA360 допоможе оцінити бізнес-зв'язки, миттєво отримувати інформацію про зміни воєнного стану, моніторити свою ділову репутацію та знаходити відповіді на щоденні виклики. Замов LIGA360 для керівника прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини