Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держава надаватиме пільгові кредити бізнесу, який через війну втратив свої виробничі потужності

Реклама

На засіданні Кабінету Міністрів 14 жовтня ухвалено рішення, відповідно до якого держава надаватиме фінансову підтримку мікро-, малому та середньому бізнесу на відновлення частково або повністю зруйнованих внаслідок бойових дій виробничих потужностей. Про це інформує Мінекономіки.

«Ми ухвалили надзвичайно важливе для нашого бізнесу, що постраждав від війни, рішення щодо розширення програми «5-7-9». Відтепер підприємства зможуть отримати допомогу держави у вигляді компенсації відсотків по кредитах, отриманих на відбудову виробництва. Рішення сприятиме відновленню виробничого та експортного потенціалу України та економіки нашої держави в цілому. За нашими оцінками, програмою зможуть скористатися від кількох сотень до тисячі підприємств, майно яких було викрадене, знищене або пошкоджене внаслідок бойових дій», - повідомила Перший віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Згідно з документом, підприємці зможуть отримати кредит на відновлення виробничих потужностей під 9% терміном до 5 років на суму до 60 млн грн (без урахування раніше виданих кредитів за програмами держпідтримки). Виконання зобов'язань по таким кредитам частково (до 80%) буде забезпечуватись державною гарантією.

Кредит можна отримати за наступних умов:

  • виробничі потужності підприємства зруйновані повністю чи частково, або викрадені внаслідок війни чи окупації (що підтверджено документально);

  • підприємство здійснювало господарську діяльність протягом року до широкомасштабного наступу рф (що підтверджено даними річної фінзвітності станом на 1.01.2022 р.);

  • відновлювальні виробничі потужності розташовані не ближче 50 км від зони бойових дій, не знаходяться під окупацією.

Довідково:

Станом на кінець вересня 2022 року з початку реалізації програми (лютий 2020 року) підприємства отримали понад 48 тисяч доступних кредитів на загальну суму 142,6 млрд грн.

Як бізнесу діяти правильно в умовах воєнного часу? Завдяки LIGA360. Система доповнена новими розділами й інструментами, де зібрані зміни законодавства, новини й аналітика, консультації. Знаходь відповіді та слідкуй за змінами щодня.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини