Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

З 1 січня запроваджується авансовий внесок з податку на прибуток для пунктів обміну іноземних валют

Реклама

Верховна Рада ухвалила Закон від 03.11.2022 № 2720-ІХ щодо особливостей оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі.

Цей Закон запроваджує обов'язок щодо сплати фіксованої суми авансового внеску з податку на прибуток для фінансових установ, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі (обмін валют) за кожний структурний підрозділ.

Авансовий внесок з податку на прибуток потрібно буде сплачувати щомісяця (не пізніше останнього операційного (банківського) дня поточного місяця) у розмірах:

  • трьох мінімальних заробітних плат, встановлених законом станом на 1 січня звітного (податкового) року, за кожний пункт обміну іноземної валюти у населеному пункті, чисельність населення якого перевищує 50 тисяч мешканців;

  • однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 1 січня звітного (податкового) року, за кожен пункт обміну іноземної валюти у населеному пункті, чисельність якого менша за 50 тисяч мешканців або за межами населених пунктів.

При цьому протягом 2023 року платники податку сплачуватимуть зазначені авансові внески з урахуванням таких особливостей:

  • з 1 січня 2023 року по 30 червня 2023 року - із застосуванням коефіцієнта 0,33;

  • з 1 липня 2023 року по 31 грудня 2023 року - із застосуванням коефіцієнта 0,66.

Сплачена протягом звітного (податкового) періоду сума авансових внесків зменшуватиме податкові зобов'язання з податку на прибуток підприємств, розраховані за результатами такого звітного (податкового) періоду за ставкою, визначеною п. п. 136.1 ст. 136 ПК, у сумі, яка не перевищує суму нарахованого податкового зобов'язання за такий податковий (звітний) період.

У випадках, коли сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного (податкового) року, перевищує суму нарахованого податкового зобов'язання за такий податковий (звітний) рік, сума такого перевищення не переноситься у зменшення податкових зобов'язань наступних податкових (звітних) періодів.

Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток не підлягатиме поверненню платнику податку як надміру та/або помилково сплачені податкові зобов'язання, не зараховуватиметься в рахунок інших податків та зборів та на неї не поширюватиметься положення статті 43 ПК.

За несплату авансового внеску з податку на прибуток передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірах, визначених статтею 124 ПК.

Зазначені зміни наберуть чинності з 1 січня 2023 року.

За матеріалами ДПС.

Ефективно керуйте компанією з єдиною ІТ-платформою LIGA360. Отримайте максимум інформації, щоб ухвалювати smart-рішення для бізнесу й управляти ризиками. Алгоритми дій, законодавство й аналітика, контроль інфопростору й ключових змін. Подробиці за посиланням.

Чекали на вигідні ціни на рішення LIGA360? Тільки зараз ви можете замовити максимальний тариф знижкою 50%. Для вибору доступні рішення для керівника, HR, бухгалтера та юриста. Встигніть до 23 листопада.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини