Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Ринок автострахування пропонують реформувати

Реклама

Національний банк запропонував суттєво оновити Закон України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів" з метою запровадження нової моделі регулювання ринку ОСЦПВ відповідно до європейських стандартів.

Пропонується наступне:

1. Встановити нові стандарти якості страхового покриття.

Поступово (протягом семи років) підвищити максимальні розміри страхової виплати до розмірів, установлених у країнах ЄС.

Запровадити систему ануїтетних (регулярних та послідовних) страхових виплат у разі заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю або життю потерпілих.

Якщо пошкоджено транспортний засіб, страхова виплата розраховуватиметься без вирахування зносу вартості його складових частин та деталей. Це забезпечить повне покриття витрат на ремонт транспортного засобу та приведення його до стану, який був до ДТП.

2. Запровадити європейські підходи до формування вартості ОСЦПВ та широке використання електронних технологій.

Пропонується скасувати чинне державне регулювання цін за цим видом страхування та запровадити визначення «справедливої ціни» для кожного страхувальника. Водночас враховуватиметься його персональна історія в попередніх періодах страхування щодо безаварійної експлуатації транспортного засобу або наявності збитків у минулому.

Крім того, планується розширити і поглибити цифровізацію процесів укладання та обслуговування договорів ОСЦПВ. Так, передбачено відмову від укладання договорів ОСЦПВ у паперовій формі та перехід на електронний формат через єдину централізовану базу даних  договорів з автоцивілки.

3. Підвищити рівень обслуговування клієнтів та спростити механізм урегулювання страхових випадків.

Запроваджується інструмент, що спонукатиме страховиків до поліпшення сервісу з урегулювання страхових випадків - модель обов'язкового прямого врегулювання збитків. Вона передбачає, що потерпілий отримає право звертатися за врегулюванням страхової події до страховика, з яким було укладено договір  автоцивілки.  Тобто страхувальники обиратимуть страховика, звертаючи увагу на ціну його послуги, якість та швидкість її надання. Такий підхід стимулюватиме чесну конкуренцію на ринку.

Також пропонується скасувати обмеження максимального розміру страхової виплати в разі оформлення документів про ДТП через  європротокол.

4. Удосконалити та осучаснити підходи до побудови системи управління МТСБУ та державного нагляду за його діяльністю.

Запровадити класичну дворівневу систему корпоративного управління МТСБУ. Пропонується визначити класичний перелік органів управління МТСБУ та встановити прозорий розподіл функцій і повноважень між загальними зборами членів, Радою та Правлінням МТСБУ. Для забезпечення ефективного управління та контролю за діяльністю МТСБУ визначено вимоги до формування складу Ради та Правління МТСБУ, а функцію з управління та контролю за діяльністю МТСБУ покладено на Раду МТСБУ, до складу якої повинні входити також і незалежні члени.

Для забезпечення прозорості діяльності МТСБУ та вдосконалення державного нагляду за його діяльністю передбачається запровадити періодичне звітування про використання коштів фондів МТСБУ перед Національним банком України як регулятором ринку страхування, проведення обов'язкового щорічного зовнішнього аудиту, оприлюднення звітів про використання коштів фондів МТСБУ та щорічної фінансової звітності разом з аудиторським звітом на сайті МТСБУ.

Новий закон у разі підтримання Верховною Радою України буде введений у дію з 1 січня 2024 року.

Як керівнику отримувати “відфільтровану” інформацію, що впливає на діяльність бізнесу? На дашборді в LIGA360. Моніторинг репутації, новини ринку й діяльність партнерів та конкурентів у зручному візуальному форматі. Замов індивідуально налаштований дашборд прямо сьогодні. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини