Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи потрібна ліцензія для зберігання пального для генератора: відповідь ДПС

Реклама

У ДПС відповіли, чи необхідно придбавати ліцензію на право зберігання пального, якщо таке пальне зберігається в баку генератора.

Податківці пояснили, що підпунктом 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу передбачено, що паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або обладнанні чи пристрої не є акцизним складом.

Отже, зберігання пального у баку генератора, у т. ч. при отриманні пального в бак генератора з акцизного складу пересувного постачальника, не потребує отримання ліцензії на право зберігання пального.

При цьому у разі, якщо пальне для заправки генератора зберігається в каністрі, ємності, що використовується для зберігання пального, іншій споживчій тарі об'ємом більше 5 літрів, необхідно отримувати ліцензію на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального крім випадків, передбачених ст. 15 Закону № 481, коли така ліцензія не отримується, а саме:

  • підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

  • підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;

  • суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Проте нагадаємо, що Данило Гетманцев  анонсував зміни до законодавства, які звільнять суб'єктів господарювання від відповідальності за зберігання пального без ліцензії і повідомив, що перевірок не буде ані до, ані після змін. Також у коментарі Forbes він повідомив подробиці проєкту. Бізнесу дозволять зберігати до 2 т пального без ліцензії, а для того щоб зберігати понад 2 т, компанії потрібно буде подати декларацію у податкову. Звичайно це не стосуватиметься АЗС, оптовиків та нафтопереробних заводів.

До підприємства прийшли контролюючі органи? Знайте, як захистити бізнес правовим шляхом з ІТ-платформою LIGA360. Подробиці за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини