Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Торги на Prozorro тимчасово проводитимуться без аукціонів

Реклама

Кабінет Міністрів ухвалив зміни до постанови №1178, відповідно до яких з 3 січня відкриті торги з особливостями тимчасово будуть проходити без аукціону. Про це інформує пресслужба Prozorro.

Як зазначається, ці зміни покликані забезпечити рівні права всіх учасників закупівель під час регулярних і тривалих відключень електроенергії.

«З початку масованих обстрілів нашої енергоінфраструктури з боку країни-терориста, ми все частіше отримували звернення від підприємців, які не змогли взяти участь в аукціоні через відсутність інтернету. Кілька разів ми були вимушені перенести дату проведення аукціонів, однак у нинішніх умовах це не є системним розв'язанням проблеми і призводить до затягування торгів», - йдеться у повідомленні..

За словами в. о. директора ДП “Прозорро” Наталія Шимко, відмова від аукціонів - це тимчасове рішення. Їх планують повернути щойно ситуація з енергосистемою стане більш стабільною та прогнозованою.

Вона наголосила, що навіть за відсутності аукціонів у системі Prozorro проводитимуться конкурентні закупівлі, що дозволятимуть заощаджувати кошти. Система автоматично визначатиме найбільш економічну вигідну пропозицію на основі цін, які надали постачальники при подачі своєї тендерної пропозиції.

Поради Замовникам від Prozorro на час тимчасового проведення закупівель без аукціонів:

  • якщо у вас в тендерній документації є інформація про етап проведення аукціону при проведенні закупівлі, внесіть зміни у свою тендерну документацію, щоб вона відповідала оновленому законодавству;

  • при плануванні закупівель враховуйте нові строки проведення закупівлі, які завдяки тимчасовій відмові від аукціону дещо скоротяться;

  • ставте строк подання пропозицій такий, щоб учасники встигали готувати свої пропозиції. Наприклад, при проведенні закупівлі простих товарів, послуг можна ставити мінімальні строки подання пропозицій. А при закупівлі складних робіт чи послуг варто збільшити строк подання пропозицій, щоб учасники встигали підготувати свої пропозиції та за потреби отримати необхідні довідки тощо.

Поради постачальникам від Prozorro:

  • при поданні пропозиції враховуйте, що у вас не буде можливості знизитися в аукціоні, адже відкриті торги з особливостями не передбачають проведення аукціону;

  • подавайте пропозицію з такою ціною, яка на вашу думку дасть вам можливість виграти;

  • намагайтесь подавати пропозиції завчасно та не відкладайте подання пропозиції на останній момент;

  • завантажуйте всі необхідні документи, що вимагаються тендерною документацією на етапі подання пропозиції, а не розраховуйте на 24 години на виправлення помилок, адже на подання пропозиції у вас є мінімум 7 днів, а виправляти помилки можна всього протягом 24 годин, протягом яких можуть також бути проблеми зі світлом/зв'язком.

Добірка матеріалів про публічні закупівлі - у LIGA360. Отримай 400 документів для бізнесу, щоб брати участь в публічних закупівлях й тендерах та знати про зміни воєнного часу. Замов презентацію прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини