Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес у грудні погіршив оцінки ділової активності

Реклама

У грудні бізнес продовжив послаблювати оцінки щодо своєї економічної діяльності, повідомили в НБУ.

Через негативні наслідки активних бойових дій, ризик подальших терактів проти критичної інфраструктури, скорочення виробництва та зниження реальних доходів населення індекс очікувань ділової активності (ІОДА) у грудні 2022 року знизився до 42.1 із 42.7 у листопаді.

Підприємства промисловості погіршили негативні оцінки власних економічних перспектив через перебої з енергопостачанням. Респонденти погіршили очікування щодо обсягів виготовленої продукції та обсягів незавершеного виробництва. Водночас очікування щодо обсягів нових замовлень на продукцію, зокрема експортних, були менш песимістичні. Дещо пом'якшились очікування щодо зростання цін на сировину та матеріали, а також цін на продукцію власного виробництва

Підприємства будівництва мали найстриманіші серед інших секторів економіки оцінки щодо своєї діяльності через низький попит на житло, зростання виробничих витрат, перебої з енергопостачанням, а також сезонний фактор. Респонденти суттєво погіршили очікування щодо обсягів нових замовлень та обсягів закупівлі сировини та матеріалів. Погіршилися оцінки щодо обсягів виконаних будівельних робіт.

Підприємства торгівлі також посилили негативні оцінки щодо своєї економічної діяльності на тлі відключення електроенергії та послаблення споживчого попиту внаслідок скорочення доходів населення.  Респонденти погіршили оцінки щодо обсягу товарообороту та обсягів закупівлі товарів для продажу. На тлі високих очікувань щодо зростання цін постачальників і темпів зростання вартості товарів, закуплених для продажу, підприємства торгівлі й надалі налаштовані на зниження торговельної маржі.

Підприємства сфери послуг дещо пом'якшили, проте зберегли песимістичні оцінки своїх економічних результатів, зважаючи на неможливість налагодження повноцінної логістики та слабкий попит. Респонденти мали менш песимістичні очікування щодо зменшення обсягів наданих послуг, обсягів нових замовлень, а також обсягів послуг під час їх виконання.

Переважна більшість підприємств, що беруть участь в опитуваннях, продовжують очікувати здорожчання власної продукції/послуг на тлі високих очікувань щодо зростання закупівельних цін постачальників.

Підприємства всіх секторів, залучених до опитування, налаштовані на  подальше скорочення загальної чисельності працівників, найпесимістичніші очікування - в секторі будівництва.

Більше переваг та можливостей для компаній з новою LIGA360. Тепер кожне корпоративне рішення включає приємні бонуси: сервіси медіамоніторингу та автоматизації договірної роботи. А ще ви знайдете корисні інструменти для керівників, юристів бухгалтерів, HR, PR. Тільки до 15 січня діє знижка 30%, тож оберіть LIGA360 для 3 чи 5 співробітників прямо зараз. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини