Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мобілізація жінок в Україні буде добровільною до 2026 року

Реклама

Українки до 2026 року не підлягатимуть обов'язковій мобілізації. Зміни стосуються лише системи постановки на облік.

Про це повідомила заступниця Міністра оборони Ганна Маляр в ефірі телемарафону "Єдині новини" передає Укрінформ.

"Немає мобілізації жінок. Зараз є зміни, які стосуються системи обліку. До 2026 року навіть українки, які мають медичну спеціальність - єдину, за якою вони можуть підлягати мобілізації, не матимуть обов'язкової постановки на облік. Інші професії - тільки у добровільному порядку", - зазначила Ганна Маляр.

За її словами, наразі на фронті за власним бажанням перебувають близько 5 тисяч жінок.

Водночас заступниця Міністра наголосила, що зміни щодо спрощення системи призову були заплановані й розроблені Генштабом ще до початку повномасштабного вторгнення рф. Вона додала, що там немає нічого, щоб ускладнювало ситуацію резервістів, призовників, людей, які знаходяться на обліку. Йдеться про спрощення системи обліку.

Довідково:

З 26 жовтня 2022 року діє Закон від 07.10.2022 року № 2664-IX щодо добровільності військового обліку жінок.

Відповідно до цього Закону, жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю та придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком беруться на військовий облік військовозобов'язаних за їх бажанням.

Однак жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних.

Воєнний стан потребує особливої уваги керівників при ухваленні рішень. Забезпечте себе надійною та перевіреною інформацією з LIGA360:Керівник. Аналітика й економічні новини, моніторинг законодавства, зміни в умовах воєнного стану. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини