Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес закликає Мінфін вирішити питання податкового резидентства українців за кордоном

Реклама

Європейська Бізнес Асоціація закликає владу вирішити питання податкового резиденства для українців, адже за різними даними наразі за кордоном перебуває від 5 до 7 млн українців, частина яких продовжує працювати на українські підприємства та організації, тим самим підтримуючи економіку країни, сплачуючи необхідні податки та відрахування.

За правилами більшості країн, якщо українці перебувають у іншій країні понад 183 дні, вони можуть бути визнані податковими резидентами країни перебування (тобто підлягатимуть оподаткуванню як в Україні, так і в країні їх фактичного перебування). 

ЄБА вже зверталась до Міністра фінансів України, представництва України в ЄС, Організації з економічного співробітництва та розвитку (OECD), Посольств України в європейських країнах із закликом сприяти у врегулюванні даного питання з метою уникнення збільшення податкового тиску на українців, у тому числі з точки зору вимог щодо адміністрування. Наразі, на жаль, конкретики, роз'яснень, тощо в цьому питанні досі немає, а українці, що перебувають за кордоном все ще залишаються у складному становищі з огляду на можливе податкове резидентство країн, де зараз перебувають. 

"З того, що ми чуємо від компаній, питання міграції людей на сьогодні вкрай актуальне для бізнесу. Звісно, воно не таке гостре як питання блекаутів, тим не менше також є в ТОПі. Водночас, українці відомі своєю працьовитістю, креативністю, інноваційністю, рівнем освіти - і європейські країни вже у цьому пересвідчились. Конкуренція ж за професійний людський ресурс є і, наприклад, держави-члени ЄС поставили собі за мету до 2030 року збільшити частку населення, яка здобуло вищу освіту. Тож, видається, що для України, особливо зараз, дуже треба, аби центр своїх інтересів люди зберігали в Україні. Адже попереду - важливий та серйозний процес відбудови і в ньому кожен українець буде важливим. Але зараз необхідні підтримка, захист інтересів українців за кордоном - аби українці відчували підтримку від України на всіх рівнях, розуміли, що навіть в такій складній ситуації Україна залишається з ними. А вирішення питання податкового резиденства було б яскравою демонстрацією такої підтримки. Бо, будемо чесними, якщо українці, переформатовуючи своє життя через війну, ще й податки будуть сплачувати в іншій країні - частина з них, влаштувавши життя там, вже може навряд і повернутись", - зазначила Анна Дерев'янко, виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціаці .

В цьому контексті проактивна позиція представників української влади, особливо Міністерства фінансів України, є вирішальною.

LIGA360 - надійне джерело інформації під час воєнного стану. Спеціальний блок з законодавчими змінами, аналітикою та роз?ясненнями від експертів, економічними новинами. Отримуйте свіжі дані щодня.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини