Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 8 березня діють зміни до порядку прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних

Реклама

З 8 березня набуває чинності наказ Міністерства фінансів від 12.01.2023 р. № 19 «Про затвердження Змін до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

«Метою прийняття даних змін є створення сприятливих умов для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, усунення непорозумінь між платниками податку та контролюючими органами», - зазначається у повідомленні Головного управління ДПС у Полтавській області.

Відповідно до зазначених змін за результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 Порядку:

  • або приймає рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 ПК, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

  • або направляє повідомлення щодо недостатності пояснень та документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію ПН/РК в Реєстрі (далі - Повідомлення), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК;

  • або приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 ПК, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

При цьому наголошено, що платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку.

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів, тоді комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі в наступних випадках:

  • ненадання/часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

  • та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Також цим Наказом Порядок доповнено новими додатками:

  • додаток 1 - рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН;

  • додаток 2 - повідомлення щодо недостатності пояснень та документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН головних управлінь ДПС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.

А ваша топ-команда є поінформованою? Дашборд у LIGA360 - прозоре та актуальне джерело даних. Стежте за новинами, медіа-активністю конкурентів та правовою інформацією на єдиному ресурсі. Дізнайтеся про переваги корпоративного рішення LIGA360 за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини