Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк зобов'язав аудиторів надавати інформацію про надавачів фінансових послуг, що становлять суспільний інтерес

Реклама

Правління Нацбанку постановою від 14 березня 2023 року № 22 затвердило Положення про порядок повідомлення суб'єктом аудиторської діяльності Національного банку України про встановлені факти порушення законодавства, суттєвої загрози, наявності модифікованої думки та наявну щодо цих фактів інформацію.

Документ ухвалено на виконання вимог Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правових засад провадження аудиторської діяльності в Україні".

Положенням передбачено, що аудитори надаватимуть інформацію про надавачів фінансових послуг, які є підприємствами, що становлять суспільний інтерес. Йдеться про всі банки, всі страхові компанії, а також про небанківські фінансові установи та юридичні особи, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, що є емітентами цінних паперів та/або належать до великих підприємств.

Зокрема, визначено порядок повідомлення суб'єктом аудиторської діяльності Національного банку про встановлені факти:

  • порушення законодавства, включаючи недотримання пруденційних вимог та нормативів;

  • суттєвої загрози або сумнівів щодо можливості надавача фінансових послуг продовжувати діяльність на безперервній основі;

  • наявності модифікованої думки аудитора тощо.

Положення набуло чинності 18 березня 2023 року.

За матеріалами НБУ.

Не пропусти жодної важливої зміни для бізнесу з LIGA360. Налаштуй моніторинг згадок у ЗМІ, змін конкурентів, законодавства та статусів об'єктів нерухомості. Спробуй прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини