Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Закон про націоналізацію банків підсанкційних осіб прийнято за основу

Реклама

НБУ дозволять під час дії воєнного стану вивести банк з ринку, якщо серед його акціонерів є підсанкційні особи. Відповідний законопроєкт № 9107-1 проголосований за основу, повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

Законопроект запровадить можливість впливу на банки, які або власники істотної участі у яких є особами, до яких застосовано санкції. Так, пропонується внести зміни до Закону України "Про банки і банківську діяльність", якими:

- установити заборону підсанкційній особі набувати та/або збільшувати істотну участь у банку;

- визначити підставу для прийняття НБУ рішення про заборону набувати або збільшувати істотну участь у банку підсанкційній особі;

- визначити підставою для застосування НБУ заходів впливу до банку, якщо до банку або власника істотної участі у ньому застосовані санкції (за умови, що такі обставини становлять загрозу інтересам вкладників чи інших кредиторів банку та/або стабільності банківської системи через позбавлення/обмеження права особи, до якої застосовано блокуючи санкції, розпоряджатись активами);

- на час дії воєнного стану наділити НБУ повноваженнями прийняти щодо банку, який або власник істотної участі у якому знаходиться під санкціями (за умови, що такі обставини становлять загрозу інтересам вкладників чи інших кредиторів банку та/або стабільності банківської системи через позбавлення/обмеження права особи, до якої застосовано блокуючі санкції, розпоряджатись активами) одне з таких рішень:

  • про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, що не визначений Національним банком України системно важливим;

  • про виведення з ринку системно важливого банку.

При цьому, у разі прийняття Національним банком України такого рішення системно важливий банк виводитиметься з ринку відповідно до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" з урахуванням особливостей, установлених пунктом 23 Розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.

LIGA360 дозволяє перевіряти компанії у світових санкційних списках, зокрема країн ЄС та США, а також санкційних списках України (РНБОУ, АМКУ). Спробуйте інструмент для перевірки токсичних бізнес-зв?язків прямо зараз. Більше про можливості LIGA360 для контролю compliance ризиків - за посиланням. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини