Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Аграрії закликають зберегти пільговий режим оподаткування пального до закінчення війни

Реклама

Український клуб аграрного бізнесу закликає не скасовувати податкові пільги на пальне у період дії воєнного стану та підтримати законопроєкт № 9174. Відповідне звернення розміщено на сайті УКАБ.

«На жаль, період повного скасування пільг співпадає з початком збору врожаю та підвищеного попиту на паливо з боку аграріїв», - наголосили в бізнес-об'єднанні.

Крім того, на думку УКАБ, скасування пільгового режиму оподаткування пального з 1 липня 2023 року, враховуючи, що все ще триває гаряча фаза війни, є передчасним та негативно вплине на рівень цін і фінансову стійкість суб'єктів господарювання.
Тому, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 9174, яким пропонується зберегти пільговий режим оподаткування пального на весь період воєнного стану.
«Сподіваємося, що найближчим часом зазначений законопроєкт № 9174 буде розглянуто та підтримано профільним Комітетом ВРУ та проголосовано у сесійній залі», - зазначається у зверненні.

Довідково:

21 вересня 2022 року Парламент прийняв Закон № 2618-ІХ, що скасовує податкові пільги на паливо у два етапи.

Перший етап відбувся у вересні 2022 року, коли було повернуто акцизи у розмірі 100 євро за 1000 л бензину та дизпалива. Але при цьому ПДВ залишився на рівні 7%.

Другий етап планується з 1 липня 2023 року, коли акцизи буде поновлено до довоєнного рівня і ставку ПДВ повернуто до 20%. Після таких змін акциз на бензин зросте більше ніж удвічі - до €213, на дизпальне - майже на 40% - до €140 за 1000 л.

LIGA360 - надійне джерело інформації під час воєнного стану. Спеціальний блок з законодавчими змінами, аналітикою та роз'ясненнями від експертів, економічними новинами. Отримуйте свіжі дані щодня.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини