Уряд розширив можливості грантової програми для створення переробних підприємств «Переробка». Відповідну постанову № 780 Кабінет Міністрів України ухвалив на засіданні 28 липня.
Бізнес, який зареєстрований, працює чи планує розпочати роботу на деокупованих територіях, отримуватиме гранти на розвиток своїх переробних підприємств. А частина внесків отримувачів грантів може бути компенсована з місцевих бюджетів.
Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко повідомила, що гранти для бізнесу, який працює на деокупованих територіях покриватимуть до 80% вартості проектів.
Для отримання грантів такими підприємствами передбачено більш спрощені умови: заявники для перемоги в конкурсі мають набрати під час оцінювання заяв від 20 до 50 балів (для всіх інших показник залишається від 30 до 50 балів). Окрім того, в разі рівності балів гранти пріоритетно надаватимуться саме підприємствам, що працюють на деокупованих територіях.
Важливою новацією є також можливість компенсації за рахунок місцевих бюджетів чи інших зацікавлених сторін до 50% (на деокупованих територіях - до 75%) коштів, які мають внести отримувачі грантів. Ця компенсація може здійснюватись в тому числі в рамках регіональних чи місцевих кредитних програм.
Рішенням Уряду схвалено й інші зміни до Порядку надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств. Зокрема:
гранти на переробку видаватимуться не лише через Ощадбанк, але й через інші банки, в яких держава володіє більше 50% акцій. Це зробить отримання грантів більш зручним для бізнесу;
діятимуть більш жорсткі вимоги до відповідності критеріям заявника (наприклад, відсутність податкового боргу, інформації про корупційні дії, шахрайство і т.д) та проекту (життєздатність бізнес-ідеї; реалістичність бізнес-плану тощо);
встановлено чіткі вимоги до розміру заробітної плати працівників, для яких створюються робочі місця - не менше встановленого законодавством мінімального розміру заробітної плати на 1 січня року, в якому було отримано грант, за умови працевлаштування тривалістю на повний робочий день. Виконання зазначеної вимоги підтверджується приростом середньої кількості працівників суб'єкта господарювання в еквіваленті повної зайнятості та копією поданого до органів ДПС податкового розрахунка сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку;
заявники-акціонерні товариства мають подавати відомості про власників понад 25% акцій;
на грант не мають права претендувати суб'єкти господарської діяльності, в яких керівник, засновник чи бенефіціар є керівником, засновником чи бенефіціаром більше п'яти суб'єктів оподаткування.
Нагадаємо, програма для розвитку переробних підприємств «Переробка» є складовою Урядового проекту єРобота. За умовами програми, держава надає гранти у розмірі до 50% вартості проекту. Підприємці, які отримали кошти, зобов'язані протягом 3 років сплатити податки та ЄСВ у розмірі гранту та створити певну кількість робочих місць, в залежності від отриманої суми гранту.
Бізнес не встигає за сучасним ритмом? Автоматизуйте роботу з LIGA360. Моніторте зміни воєнного стану, правові новації, свіжі судові кейси та діяльність ваших контрагентів. Замовте презентацію LIGA360 для своєї компанії прямо сьогодні.