Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набула чинності постанова, яка спрощує реєстрацію авто

Реклама

6 серпня набула чинності постанова Кабінету Міністрів від 2 травня 2023 року № 437, яка дозволяє покупцеві нового транспортного засобу покласти представницькі функції в сервісних центрах МВС на юридичну особу, яка продає авто чи мотоцикл.

Відтепер, купуючи транспортний засіб в автосалоні покупець зможе не їхати в сервісний центр МВС щоб його зареєструвати. За нього це зможе зробити представник автосалону. Для цього подається заява від імені покупця, відповідно до договору купівлі-продажу із зазначенням умов на вчинення реєстраційних дій, документи, які необхідні для реєстрації нового транспортного засобу та довіреність на перереєстрацію, яка формується засобами Єдиного державного реєстру транспортних засобів та підписується покупцем в електронній або паперовій формі.

Тобто, дилери, які продають нові транспортні засоби, можуть віддавати покупцю авто уже зареєстроване в Україні - з номерним знаком державної реєстрації та зі свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу одразу вже на ім'я цього власника просто з салону. Відтак, покупець нового авто зможе не звертатись до сервісного центру МВС особисто.

Також варто зазначити, що раніше при покупці нового авто обов'язковим було отримання номерних знаків для разових поїздок - «транзитних» номерних знаків. Тепер це не є обов'язковим для покупців нових авто. Оскільки, якщо транспортний засіб буде зареєстровано без того, що авто фізично покидає приміщення або парковку автосалону, то можна і не отримувати ці номерні знаки для разових поїздок.

За матеріалами Головного сервісного центру МВС.

Ваш бізнес бачитиме на 360! Топ-команди шукають інформацію для ухвалення рішень у LIGA360. Замовте презентацію, щоб дізнатися більше.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини