В ЄС набув чинності Акт про цифрові послуги (DSA), що запроваджує нові правила щодо модерації контенту, конфіденційності та прозорості користувачів, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.
Нові правила включають запобігання поширенню шкідливого контенту, заборону або обмеження певних методів таргетування на користувачів, а також обмін деякими внутрішніми даними з регуляторами та пов'язаними з ними науковцями.
Наразі правила стосуються лише 19 найбільших онлайн-платформ, які мають понад 45 млн користувачів у ЄС. Однак з середини лютого вони поширюватимуться на різноманітні онлайн-платформи, незалежно від їхнього розміру.
Будь-якій фірмі, яка порушить DSA, загрожує штраф у розмірі до 6% від її глобального обороту, а неодноразовим порушникам можуть взагалі заборонити працювати в Європі.
Дві з компаній, які включили в списку дострокового регулювання - гігант електронної комерції Amazon та німецький ритейлер одягу Zalando - наразі оскаржують в суді своє включення до списку.
Також багато уваги прикуто до Twitter, оскільки його новий власник змінив багато правил щодо регулювання контенту, зокрема і всупереч майбутнім новим правилам ЄС.
Спробуйте перше рішення для комплаєнс-контролю в Україні. LIGA360:Compliance надає повноту інформації для AML/KYC перевірок та процедури due dilligence. Верифікуйте контрагентів, оцінюйте санкційні та корупційні ризики щодо них. Замовте за посиланням.
Читайте також на цю тему:
Євросоюз штрафуватиме ІТ-платформи за невчасне видалення дезінформації та дипфейків
Нові правила онлайн-безпеки у ЄС: як Закон про цифрові послуги вплине на український онлайн-простір