Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рік "митного безвізу": в ДМСУ підвели підсумки

Реклама

1 жовтня 2023 року минув рік від початку міжнародного застосування Україною NCTS («митного безвізу»).

Як повідомляє Державна митна служба, за цей період у країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було успішно завершено більше 19,5 тис. переміщень, розпочатих митними органами України. Водночас, в Україні було успішно завершено більше 4 тис. переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції.

В контексті подальшого розширення застосування NCTS Держмитслужбою проводиться активна робота щодо залучення підприємств для надання авторизації на застосування транзитних спрощень відповідно до Конвенції. Так, уже надано 85 авторизацій на застосування транзитних спрощень, з них 37 авторизацій на використання загальної гарантії, 1 - на використання загальної гарантії зі зменшенням розміру референтної суми до 30%, 39 авторизацій - на об'єкти авторизованих вантажовідправників та вантажоодержувачів, а також 8 авторизацій - на використання пломб спеціального типу. Більше 40 заяв від підприємств знаходяться на різних етапах розгляду.

З 1 жовтня 2022 року в системі управління гарантіями NCTS зареєстровано 31 загальну гарантію, 20 з яких на суму майже 60 млн євро є чинними станом на початок жовтня 2023 року. Також у системі управління гарантіями NCTS зареєстровано 1 373 індивідуальні електронні гарантії, 1 232 з яких діючі на суму 66 млн євро.

Також Держмитслужбою здійснюється взаємодія з митними органами інших країн у рамках адміністративної допомоги відповідно до Конвенції. За рік міжнародного застосування NCTS було ініційовано майже 300 запитів щодо належного завершення процедури спільного транзиту та опрацьовано більше 300 запитів, отриманих від митних адміністрацій інших країн.

LIGA360 - єдине джерело інформації для всієї компанії. Дашборд ключових медіа та конкурентних показників, бізнес-новини й аналітика та управління ризиками. Замов прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини