Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЄС запровадив мінімальну ефективну ставку оподаткування 15% для транснаціональних компаній

Реклама

З 1 січня набули чинності нові правила ЄС, які запроваджують мінімальну ефективну ставку оподаткування 15% для транснаціональних компаній, що працюють у державах-членах ЄС, повідомляє пресслужба Єврокомісії.

Правила застосовуватимуться до багатонаціональних груп підприємств і великих внутрішніх груп у ЄС, сукупний фінансовий дохід яких перевищує 750 мільйонів євро на рік. Вони стосуватимуться будь-якої великої групи, як внутрішньої, так і міжнародної, з материнською компанією або дочірньою компанією, розташованою в державі-члені ЄС.

Директива містить загальний набір правил щодо того, як обчислювати та застосовувати «додатковий податок», що підлягає сплаті в конкретній країні, якщо ефективна податкова ставка буде нижчою за 15%. Якщо на дочірню компанію не поширюється мінімальна ефективна ставка в іноземній країні, де вона розташована, держава-член материнської компанії також застосовуватиме додатковий податок на останню.

Крім того, Директива забезпечує ефективне оподаткування в ситуаціях, коли материнська компанія розташована за межами ЄС у країні з низьким рівнем оподаткування, яка не застосовує еквівалентних правил.

А ваша топ-команда є поінформованою? Дашборд у LIGA360 - прозоре та актуальне джерело даних. Стежте за новинами, медіа-активністю конкурентів та правовою інформацією на єдиному ресурсі. Дізнайтеся про переваги корпоративного рішення LIGA360 за посиланням. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини