Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією

Реклама

НЕК «Укренерго» на своїй платформі провела спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою, де було вперше розторговано право постачання електроенергії на цілий місяць. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Як зазначають в «Укренерго», таким чином Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

«27 лютого, завершився перший спільний місячний аукціон з доступу до міждержавних перетинів з постачанням електричної енергії у березні для України та Молдови. Аукціон в цьому форматі тривав тиждень», - йдеться у повідомленні.

Так, за напрямом Україна - Молдова (UA-MD) розподілена пропускна спроможність склала 463 МВт. За напрямом Молдова - Україна (MD-UA) - 96 МВт.

100% доступної пропускної спроможності по кожному напрямку було розподілено серед 4 учасників. Загальна кількість ж учасників за напрямком UA-MD склала 8 учасників, а за напрямком MD-UA 9 учасників.

Попит на пропускну спроможність на кожному місячному аукціоні перевищував запропоновану для розподілу пропускну спроможність, що визначило граничну ціну аукціону для напрямку UA-MD 0.05 євро за один МВт, а для напрямку MD-UA 0,5 євро за один МВт.

В «Укренерго» нагадали, що згідно з правилами розподілу, у випадку, коли попит на пропускну спроможність не перевищує запропоновану пропускну спроможність на аукціоні, гранична ціна аукціону дорівнює нулю.

Крім того, на 29 лютого заплановані добові аукціони з Молдовою, з днем постачання - 1 березня.

Україна вже проводить спільні добові аукціони з іншими європейськими сусідами: з 2 листопада з Румунією, з 16 січня з Польщею, з 22 лютого з Угорщиною. Перший спільний аукціон зі Словаччиною запланований на 4 березня.

Як енергетичному бізнесу управляти ризиками? Спробуйте корпоративне рішення LIGA360. Законодавство й моніторинг змін енергоринку, перевірка контрагентів з України та Великобританії, відповіді експертів щодо ліцензій, перевірок, мита і податків. Докладніше.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини