Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Новий Закон про мобілізацію: народний депутат розповів, які правки розглянув Комітет та коли його можуть ухвалити

Реклама

До кінця березня Верховна Рада має всі шанси прийняти законопроєкт про мобілізацію (№ 10449) у другому читанні. Про це повідомив член Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв'ю РБК-Україна.

За його словами, до документу внесли понад 4 тисячі поправок. Тому було ухвалене рішення всі однотипові законодавчі поправки розбити на групи. В результаті з понад 4 тисяч поправок було отримано 16 блоків з ключових речей, які пропонувалось змінити або викласти в іншій редакції.

Це, по-перше, стосується обмеження конституційних прав і свобод, що було найбільш дискусійним з усіх норм цього законопроекту. Мова йде про обмеження прав фізичної особи у виїзді за межі України, про обмеження прав на керування транспортним засобом, а також про накладення арешту на банківські рахунки та цінності, що зберігаються в банках.

«Ми вирішили, що обмеження у праві виїзду за межі України для військовозобов'язаних, чоловіків віком від 18 до 60 років вже є прописане в законі про правовий режим воєнного стану. Додатково це регулювати в новому законі, на наш погляд, потреби немає», - пояснив народний депутат.

Щодо питання обмеження права фізичної особи в керуванні транспортним засобом, Веніславський зазначив, що якщо така особа не оновлює свої військово-облікові дані, не стає на облік, ігнорує повістки тощо, то в тому чи іншому варіанті це обмеження може залишитися у законопроекті. Щодо блокування коштів на рахунках, грошових активів тощо - в комітеті цю норму відхилили.

Інший ключовий момент, за словами народного депутата, стосується електронного кабінету призовника і можливості оповіщення в електронному форматі про необхідність з'явитися до ТЦК та СП.

«Це фактично альтернатива електронних повісток - ми від цього також відмовилися, воно не знайшло підтримки в комітеті. Ми залишили можливість реєстрації в електронному кабінеті як право, а не як обов'язок. І також ми залишили можливість, передусім особам, що проживають за межами України, скористатися електронним кабінетом для дистанційного оновлення даних без в'їзду на територію України, оскільки потім виникне проблема з можливістю їх виїзду. А це мова може йти і про студентів, які навчаються за кордоном, про тих чоловіків, які ще до війни переїхали мешкати за кордон». - сказав Веніславський.

Ще один важливий блок - повноваження органів державного влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій у мобілізаційних заходах.

«Ми дійшли згоди, що і органи державної влади, і органи місцевого самоврядування, і військові адміністрації, і підприємства, і органи соціального захисту, освітні та інші установи та організації спільними зусиллями будуть забезпечувати мобілізаційні процеси, сприяти, допомагати, брати участь у різних формах - це точно залишиться в новому законі», - наголосив член Комітету ВР.

Отримуй актуальну інформацію для збереження бізнесу в умовах війни. Нормативно-правова інформація, щоденні оновлення документів, аналітичних статей та рекомендацій від LIGA ZAKON. Читай за посиланням.

Один із блоків також стосувався повноважень поліції.

«Ми вирішили, що представники поліції за зверненням ТЦК та СП беруть участь в оповіщенні громадян і в їх присутності представники ТЦК та СП можуть вручати повістки для того, щоб не допускати якихось неправомірних дій в адресу працівників ТЦК та СП. Наступне - всі поліцейські мають перейти зі спеціального обліку на загальний військовий облік, але одночасно всі поліцейські 100% підлягають бронюванню - тобто вони не можуть бути призвані під час мобілізації.

Крім того, у період дії воєнного стану, поліцейські і представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки мають право вимагати в осіб віком від 18 до 60 років пред'явити разом з документом, що посвідчує особу, військово-обліковий документ, який вони будуть зобов'язані мати при собі під час дії правового режиму воєнного стану. А поліцейські і представники ТЦК та СП матимуть право фіксувати це на відповідні засоби відеофіксації», - розповів Веніславський.

Він повідомив, що Комітет пройшов усі 16 блоків. Далі, орієнтовно 4 березня, секретаріат Комітету має підготувати порівняльну таблицю цього законопроекту. І, починаючи з 5-6 березня, Комітет зможе приступити до постатейного обговорення і до врахування або відхилення цих законодавчих поправок за участі народних депутатів, які їх подавали.

«Оптимістично - що комітет до 10-15 березня зможе закінчити з поправками. Песимістично - до 20 березня ми зможемо їх розглянути, сформувати висновок комітету, проголосувати і направити законопроект на друге читання до Ради. Тобто і за оптимістичного, і за песимістичного сценарію до кінця березня ми маємо всі шанси в залі цей законопроект проголосувати в другому читанні», - резюмував Веніславський.

На запитання, чи буде бронювання передбачатись не лише для держслужбовців, працівників Нацполіції і працівників ОПК, Веніславський дав стверджувальну відповідь.

«Звичайно, бронювання буде і для інших сфер…Ми прийшли до консенсусу, що бронювання буде зберігатися для тих осіб, діяльність яких в економічній сфері є критичною для функціонування держави і органів державної влади, органів місцевого самоврядування, життєдіяльності населення. Але це буде визначатися детально постановою Кабінету Міністрів», - наголосив народний депутат.

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 7 лютого підтримала у першому читанні законопроєкт № 10449, що стосується мобілізації, який до другого читання планують суттєво підкоригувати.

Як впливає певна норма закону на вашу бізнес-діяльність? Відповідь надасть Legal Solution. Знаходьте пов?язану аналітику та довідкову інформацію для будь-якого закону. Більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини