Міністерство економіки відповідно до норм Закону щодо вдосконалення корпоративного управління в Україні № 3587-IX розробляє Політику державної власності, яка визначить доцільність перебування того чи іншого підприємства в державній власності.
Про це в коментарі для спецпроєкту LIGA.net про реформу управління держмайном розповіла Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.
"Цей документ вперше офіційно усталить відповідь на питання: для чого державі ті, чи інші компанії, яким чином можна зробити тріаж і передати все неефективне й збиткове майно на приватизацію, а які компанії державі стратегічно важливо залишити у своїй власності і впровадити там високі стандарти корпоративного управління", - зазначила Юлія Свириденко.
Передусім держава розглядає варіант залишити за собою право володіти активами, які забезпечують енергетичну незалежність, розвиток військово-промислового комплексу та космічної галузі, стабільність у банківському секторі. Також це може стосуватися контролю за критичними природними монополіями чи ресурсами. Сюди ж - специфічні сервіси чи забезпечення доступу громадян до можливостей поза ринковими умовами. Як приклад, суспільне мовлення. Це - попереднє бачення.
Вдосконалення корпоративного управління на всіх держкомпаніях є частиною рекомендацій Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), що об'єднує 37 найбільш економічно розвинених країн світу й заявку на вступ до якої подала Україна.
Крім того, реформа управління держмайном - це крок до повноцінного членства України в ЄС та до отримання 50 млрд євро в межах Ukraine Facility, вона є в списку необхідних економічних змін. Вдосконалення системи управління на держкомпаніях також входить до списку структурних маяків програми Extended Fund Facility (EFF) від МВФ, у межах якої Україна за чотири роки має отримати $15,6 млрд.
Як державному службовцю зручно ознайомитись із правовою картиною дня та контролювати зміни? LIGA360:Органи влади надасть інструменти для моніторингу законодавства та судової практики, дозволить автоматично аналізувати великі обсяги документів. Більше переваг за посиланням.