Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд пропонує підвищити акциз на пальне та алкоголь

Реклама

Кабмін на засіданні 10 травня схвалив проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку», повідомив представник Кабінету Міністрів в Верховній Раді Тарас Мельничук.

Законопроект буде передано на розгляд Верховній Раді. Документом пропонується визначити термін «проміжні продукти» як вина та інші зброджені напої (у тому числі суміші зі зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоїв), фактична міцність яких вища за 1,2 % об'ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 22% об'ємних одиниць етилового спирту.

Також передбачено:

  • збільшення ставки акцизного податку з 8,42 до 12,23 грн. за 1 л (на 3,81 грн.) для проміжних продуктів (до рівня діючої ставки на вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані);

  • встановлення нових розмірів ставок акцизного податку на пальне, ураховуючи їх мінімальний рівень, відповідно до Директиви 2003/96/ЄС, які набиратимуть чинності з 01.01.2028.

Так, пропонується встановити такі ставки акцизного податку:

  • на бензини 359 євро за 1000 л,

  • на газойлі (дизельне пальне) - 330 євро за 1000 л,

  • на скраплений газ - 277 євро за 1000 літрів.

Водночас, передбачено графік щорічного збільшення таких ставок з 01.07.2024 по 31.12.2027 (включно) з огляду на загальну різницю між розмірами ставок, передбачених станом на 01.01.2028, та розмірами ставок акцизного податку, передбаченими чинним законодавством. Також уточнюється термін «середньозважена роздрібна ціна продажу сигарет».

Підприємство здійснює обіг підакцизних товарів? Уся інформація знайдеться в LIGA360. Основні документи, ліцензування та дозвол, облік і податки - переходь у потрібний розділ в один клік. Деталі за посиланням. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини