Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як агровиробникам отримати компенсацію за розмінування сільськогосподарських земель: інструкція від Мінреінтеграції

Реклама

17 квітня Уряд ухвалив постанову, яка передбачає надання компенсації фермерам, землі яких уже розміновані сертифікованими операторами протимінної діяльності із 24 лютого 2022 року до 15 квітня 2024 року, а також агровиробникам, які лише планують розпочати розмінування власних сільськогосподарських ділянок або на яких працюють як орендарі.

Згідно з документом, держава компенсуватиме 80% вартості розмінування. Право на відповідну компенсацію мають ті сільськогосподарські виробники, землі яких знаходяться на деокупованій території поза зоною бойових дій.

У Мінреінтеграції роз'яснили, яким чином можна отримати таку компенсацію.

Факт забруднення таких ділянок вибухонебезпечними предметами має бути підтверджений Центром протимінної діяльності за результатами нетехнічного обстеження, проведеного сертифікованим оператором протимінної діяльності.

Фермери, землі яких такі оператори очистили із 24 лютого 2022 року до 15 квітня 2024 року, вже можуть подавати заявки.

Для цього необхідно заповнити заявку на отримання компенсації та надіслати її на електронну адресу Центру гуманітарного розмінування, додавши копії документів, що підтверджують факт розмінування, а саме:

  • договору на надання послуг із розмінування;

  • акта наданих послуг;

  • документа, що підтверджує здійснення розрахунків за надані послуги.

Центр гуманітарного розмінування перевірить документи, складе список фермерів, які відповідають вимогам, і передасть документи на розгляд Комісії при Мінекономіки, яка ухвалить фінальне рішення.

Ті фермери, які тільки планують розмінування земель, на яких працюють, можуть подавати заявки та супровідні документи на компенсацію через ДАР. Вартість розмінування визначатиметься на відкритих торгах у системі Prozorro.

Компенсація надаватиметься лише один раз за одну забруднену вибухонебезпечними предметами ділянку.

На компенсації з розмінування земель сільськогосподарського призначення у бюджеті на 2024 рік закладено 3 мільярди гривень.

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини