Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 5 червня запрацюють оновлені правила безмитної торгівлі агропродукцією з ЄС

Реклама

На експорт шести видів агропродукції до ЄС діятимуть нові правила. Про це зазначив виконувач обов'язків Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час виступу на конференції GRAIN UKRAINE.

Оновлені правила безмитної торгівлі запрацюють 5 червня та діятимуть рік.

На деякі агропродукти встановлені квоти з розрахунку середнього показника врожаю за другу половину 2021 року та 2022-2023 роки. Це стосується шести видів продукції:

  • цукру,

  • яєць,

  • м'яса птиці,

  • кукурудзи,

  • крупи,

  • меду.

На експорт цукру до ЄС квота на рівні 262 тис. тонн вже вичерпалась.

«З 1 червня Урядом запроваджено нульову квоту на цукор, яка діятиме до кінця року. Але українські агровиробники продовжують експортувати цукор в країни Африки, Близький Схід, Велику Британію», - зауважив Тарас Висоцький.

Загалом, за його словами, виробництва цукру для внутрішнього споживання достатньо. 

Він наголосив, що ЄС - найбільший торговельний партнер України. В 2023 році близько 60% агропродукції було експортовано до країн ЄС. 

Виконувач обов'язків Міністра також розповів, що невдовзі вступлять в силу закони, які забезпечуватимуть механізми прозорого і безперешкодного експорту.

«Нові законодавчі зміни передбачають встановлення мінімальних цін на експорт зернових та олійних культур, горіхів і меду. Також у ДАР буде запущена система простежуваності щодо виробленої продукції. Міністерство агрополітики розробляє алгоритм впровадження змін, які будуть опубліковані для громадського обговорення», - підкреслив Тарас Висоцький.

Нагадаємо, Євросоюз продовжив «торговельний безвіз» з Україною ще на рік

Корпоративне рішення LIGA360 - надійний помічник для аграрного бізнесу. Законодавство та аналітика про земельні відносини під час війни, перевірка партнерів та клієнтів в Україні та Великобританії, моніторинг статусу земельної ділянки. Докладніше. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини