Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд запускає кредитні програми для генерації електроенергії

Реклама

Кабінет Міністрів розробив і вже частково запустив комплекс заходів, що стимулюватиме громадян та бізнес до енергетичної стійкості. Про це повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, наголосивши, що розбудова децентралізованої генерації є ключовим напрямом роботи Уряду.

Так, перша програма передбачає надання кредитів для громадян під 0%, до 480 тис. грн, на 10 років для встановлення сонячних, вітрових установок та систем накопичення електроенергії.

Друга програма - пільгові кредити для малого й середнього бізнесу. До 150 млн грн, на строк до 10 років, під 5-7-9% річних для встановлення газової електрогенерації.

«На територіях, що межують із зоною бойових дій, процентна ставка знижується до 1-5% на перші два роки, а кредити на інвестиційні цілі з наступного року можна буде взяти під 5% річних», - уточнив Прем'єр-міністр.

Третя програма - кредити для ОСББ та ЖБК на суму до 5 млн грн. За рахунок цих коштів співвласники житла можуть встановити сонячні станції і теплові насоси. Після цього держава в межах програми «ГрінДІМ» компенсує їм 70% витрат на проєкт.

Четверта програма - кредити для великого бізнесу на 5-7 років під 14-16% річних, під заставу обладнання.

Крім того, до Верховної Ради подані законопроекти, що передбачають скасування мита і ПДВ на ввезення енергетичного обладнання.

Очікується, що не пізніше 25 липня усі ці механізми запрацюють на повну силу.

Нова LIGA360 змінює все! Замов персональну презентацію для твоєї компанії і твоїх індивідуальних потреб. Гарантуй злагоджену роботу команди в єдиному інформаційному просторі та уникай ризиків.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини