Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В "Укренерго" пояснили, як працюють графіки відключень та скільки може не бути світла

Реклама

В НЕК «Укренерго» пояснили, що таке «черги», як працюють графіки відключень електроенергії та скільки може не бути світла.

Що таке «черга» та як обмежується споживання за чергами

Споживачі кожної області, які не належать до переліку об'єктів критичної інфраструктури, поділені на 6 черг.

Черга - це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават.

Споживання в областях відрізняється за обсягами, оскільки залежить від рівня споживання критичної інфраструктури, та кількості промислових підприємств, які імпортують понад 80% обсягу свого споживання (їх відключати не можна відповідно до постанови Уряду).

Диспетчерський центр «Укренерго» визначає, скільки черг для компенсації дефіциту енергії в системі застосовувати у всіх регіонах одночасно. Для того, щоб не відбулося масштабної аварійної ситуації, Диспетчерський центр має урівняти (збалансувати) рівень споживання до рівня наявної енергії в системі. Знаючи обсяг дефіциту, «Укренерго» визначає кількість черг споживачів, які мають бути відключені обленерго в кожному регіоні одночасно.

Тривалість черги та яку чергу (групу споживачів) відключати саме зараз, коли переключити на іншу чергу - визначають обленерго у кожному регіоні.

Скільки годин може не бути світла

Умовно, коли обленерго застосовують одну чергу графіків відключень - це 4 години обмежень на добу, дві черги - 8 годин обмежень, три черги - 12 годин обмежень, чотири черги - більше 12 годин обмежень.

За тривалість черги відповідають обленерго. Вони формують відповідні графіки для кожного регіону. «Укренерго» визначає лише кількість черг, яку одночасно мають відключити всі обленерго в країні.

Коли, наприклад, черги графіків відключень діють протягом всієї доби, то це означає, що в цю добу сумарно буде 12 годин без світла.

Якщо три черги відключень діють декілька годин, то це означає, що більша кількість споживачів обмежена в цей період. Але тривалість черги та її переключення визначають у кожній області саме обленерго.

Нова LIGA360 змінює все! Замов персональну презентацію для твоєї компанії і твоїх індивідуальних потреб. Гарантуй злагоджену роботу команди в єдиному інформаційному просторі та уникай ризиків.

Які функції виконують у «Укренерго» та обленерго

НЕК «Укренерго» - державний оператор енергосистеми України (оператор системи передачі), який:

  • транспортує (передає) електроенергію магістральними високовольтними мережами класом напруги від 750000 вольт до 220 000 вольт від електростанцій до мереж обленерго;

  • стежить за балансом між виробленою всіма українськими електростанціями енергією та рівнем споживання в країні.

«Укренерго» не постачає електроенергію безпосередньо споживачам, не визначає, з яких адрес споживачів складаються черги, не формує графіки відключень у будь-якому регіоні. Це - функції обленерго.

Обленерго - регіональний оператор, який розподіляє електроенергію з мережі «Укренерго» до споживачів мережами класом напруги від 110 000 вольт до 220 вольт.

Чому обмежується споживання

Головна причина застосування графіків погодинних відключень - наслідки восьми ракетних і дронових ударів по українських електростанціях, які росіяни здійснили з початку цього року.

Втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності, що еквівалентно споживанню у пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії.

Також на дефіцит потужності в системі впливає зростання споживання через літню спеку.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини