Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Пособництво державі-агресору: до Кримінального кодексу пропонують внести зміни

Реклама

Народні депутати пропонують оновити диспозицію статті 111-2 ККУ для підвищення ефективності притягнення до кримінальної відповідальності осіб, що здійснюють пособництво державі-агресору. Відповідний проєкт № 11525 зареєстровано у Верховній Раді.

У пояснювальній записці йдеться про те, що застосований в чинній редакції статті термін завдання шкоди Україні (як мета вчинення злочину) не має повного свого відповідника у нормах Закону України «Про національну безпеку України» та не є однозначно зрозумілим для правозастосовчої практики сьогодні.

Тому пропонується замінити термін «завдання шкоди Україні» на термін «підтримка агресії проти України». Це сприятиме гармонізації між диспозицією ст. 111-2 Кримінального кодексу України та визначенням збройної агресії в ст. 1 Закону України «Про оборону України». Останній термін є добре зрозумілим для правозастосовчої практики сьогодні. Воєнна агресія рф проти України вимагає чітких юридичних конструкцій для забезпечення притягнення до кримінальної відповідальності осіб винних у вчиненні пособництва державі агресору. З цією метою пропонується також доповнити текст статті приміткою з розкриттям ряду термінів застосованих в диспозиції відповідної норми кримінального закону, а саме доповнення цієї норми особливої частини кримінального закону приміткою з визначенням понять:

  • передача матеріальних ресурсів,

  • користь,

  • представник держави агресора.

Під передачею матеріальних ресурсів слід розуміти добровільне без ознак фізичного чи психічного примусу надання на користь держави-агресора , її збройних формувань або утворених нею органів окупаційної адміністрації тих або інших засобів матеріального характеру, які держава-агресор може використати на свою користь через отримання від їх передачі користі у формі економічної, військової або соціальної вигоди.

Під користю слід розуміти - отримання державою-агресором, її збройними формуваннями, утвореними нею органами окупаційної адміністрації права володіння або користування матеріальними ресурсами. Користь характеризується отриманням певної економічної, військової та соціальної вигоди.

Під представниками держави-агресора слід розуміти органи державної влади та місцевого самоврядування держави-агресора та утворені державою-агресором збройні формування.

Оцініть ризики щодо контрагентів на 360 - з реєстраційною, судовою, медійною інформацією та відкритими джерелами. Здійсніть миттєвий аналіз 29 факторів ризику:  

- анулювання реєстрації;  

- ймовірний зв?язок з рф/рб, Іраном, Північною Кореєю;  

- ведення діяльності на окупованих територіях;  

- приналежність до "чорного" або "сірого" списку FATF;  

- банкрутство та борги. 

Дізнайтесь більше переваг нової LIGA360, замовивши презентацію. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини