Мінфін наказом від 27.09.2024 № 476 затвердив:
Методику визначення автоматичних індикаторів ризиків;
Перелік автоматичних індикаторів ризиків;
Порядок застосування автоматичних індикаторів ризиків.
Індикатори розраховуються з метою визначення закупівель, що містять ознаки порушень законодавства у сфері публічних закупівель та/або свідчать про ймовірність допущення таких порушень.
Розрахунок індикаторів здійснюється ризик-системою, яка може використовувати інформацію, яку розміщено або оприлюднено в таких джерелах:
електронна система закупівель;
єдині державні реєстри;
бази даних, відкриті для доступу центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Алгоритмом розрахунку індикаторів передбачено аналіз інформації з зазначених джерел, як під час проведення окремої закупівлі (за окремим лотом), так і кількох закупівель упродовж певного періоду.
Під час визначення переліку індикаторів кожному індикатору присвоюється пріоритет ризику: високий, середній або низький.
Пріоритет ризику визначається з урахуванням впливу наявності ознак порушень законодавства у сфері публічних закупівель на результат закупівлі та враховується під час застосування індикаторів для формування переліку ризикових закупівель з метою прийняття прозорого, об'єктивного та неупередженого рішення про початок моніторингу закупівлі відповідно до положень законодавства у сфері закупівель.
Оцініть ризики щодо контрагентів на 360 - з реєстраційною, судовою, медійною інформацією та відкритими джерелами. Здійсніть миттєвий аналіз 29 факторів ризику:
анулювання реєстрації;
ймовірний зв?язок з рф/рб, Іраном, Північною Кореєю;
ведення діяльності на окупованих територіях;
приналежність до "чорного" або "сірого" списку FATF;
банкрутство та борги.
Дізнайтесь більше переваг нової LIGA360, замовивши презентацію.