Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

З 1 грудня до окремих видів товарів буде застосовуватись режим експортного забезпечення

Реклама

З 1 грудня 2024 року запроваджується режим експортного забезпечення до операцій з експорту окремих видів товарів за переліком, визначеним постановою Кабінету Міністрів від 29 жовтня 2024 року № 1261. Про це повідомляє Державна митна служба.

Згідно з документом до таких товарів належать:

  • мед натуральний;

  • горіхи волоські у шкаралупі;

  • горіхи волоські без шкаралупи;

  • пшениця і суміш пшениці та жита (меслин);

  • жито;

  • ячмінь;

  • овес;

  • кукурудза;

  • соєві боби, подрібнені або неподрібнені;

  • насіння ріпаку або кользи, подрібнене або неподрібнене;

  • насіння соняшнику, подрібнене або неподрібнене;

  • олія соєва та її фракції, рафіновані або нерафіновані, але без зміни їх хімічного складу;

  • олії соняшникова, сафлорова або бавовняна та їх фракції, рафіновані або нерафіновані, але без зміни їх хімічного складу;

  • олії ріпакова (із ріпака або кользи) або гірчична та їх фракції, рафіновані або нерафіновані, але без зміни їх хімічного складу;

  • макуха та інші тверді відходи і залишки, одержані під час добування рослинних або мікробних жирів і олій, за винятком відходів товарної позиції 2304 або 2305, мелені або немелені, негранульовані або гранульовані.

Режим експортного забезпечення не застосовується до операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, а именно:

  • що вивозяться як припаси транспортними засобами комерційного призначення, відповідно до ст. 229 Митного кодексу;

  • включених до товарних підкатегорій 1001 91 10 00, 1002 10 00 00, 1003 10 00 00, 1004 10 00 00, 1005 10 13 00, 1005 10 15 00, 1005 10 18 00, 1201 10 00 00, 1205 10 10 00, 1206 00 10 00 згідно з УКТЗЕД, які здійснюються платниками ПДВ у супроводі фітосанітарного сертифіката, виданого з урахуванням положень пункту 1-5 розділу IX «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про карантин рослин»;

  • що вивозяться як гуманітарна допомога, яка надається Україною.

Хочете аналізувати законодавство глибше? Побачте повний контекст до кожного НПА - з новою LIGA360! До кожного документи знайдуться пов'язані закони, судова практика та аналітика. Залиште заявку на презентацію.

Митники звертають увагу, що з вказаної дати починають застосовуватись положення законів від 9 травня 2024 року № 3706-ІХ та № 3707-ІХ, якими встановлено особливості здійснення операцій з експорту окремих видів товарів у рамках запровадження режиму експортного забезпечення.

Зокрема, набирає чинності пункт 9-35 розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу, яким встановлено додатковий перелік підстав для відмови в митному оформленні окремих товарів, контроль за якими покладається на митні органи.

Починаючи з вказаної дати за періодичними митними деклараціями, оформленими до 30 листопада 2024 року включно, оформлення доручень на навантаження окремих товарів на морські судна закордонного плавання та/або пропуск окремих товарів за межі митної території України не допускається.

До графи 44 експортних митних декларацій на окремі товари, що подаватимуться з 1 грудня 2024 року (крім додаткових декларацій на окремі товари, вивезені за межі митної території України за періодичними митними деклараціями до 30 листопада 2024 року включно), обов'язковим є внесення під кодом документа «9402» відомостей про податкову накладну, зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Також з 1 грудня 2024 року при декларуванні окремих товарів у графі 37 останньої додаткової декларації до періодичної митної декларації декларанти повинні зазначати код ознаки завершення переміщення за відповідною періодичною митною декларацією «84».

На додаткові декларації на окремі товари, пропущені за межі митної території України за періодичними митними деклараціями до 30 листопада 2024 року включно, режим експортного забезпечення не поширюється.

Також, крім випадків здійснення декларування товару на підставі форвардного контракту, в разі періодичної митної декларації митними органами має контролюватись фактурна вартість окремих товарів, заявлена у періодичній митній декларації, а при поданні додаткової декларації - на дату пропуску товару за межі митної території України.

У зв'язку з цим, декларантами для запобігання надання відмови в митному оформленні окремих товарів за додатковими деклараціями повинен контролюватись рівень цін товарів та в разі, якщо на дату очікуваного пропуску товарів за межі митної території України фактурна вартість за періодичною митною декларацію буде нижчою, ніж вартість цього товару, розрахована згідно з мінімально допустимими експортними цінами, визначеними відповідно до статті 19-2 Закону «Про зовнішньоекономічну діяльність», для вивезення товарів має подаватись нова митна декларація з рівнем ціни, що перевищує мінімально допустимі експортні ціни на відповідні товари.

Мінімально допустимі експортні ціни застосовуються з дня, наступного за днем їх розміщення на офіційному веб-сайті Мінагрополітики. До моменту розміщення нових цін застосовуються затверджені мінімально допустимі експортні ціни на відповідні товари за попередній місяць.

Скористайтеся неймовірно вигідною можливістю з LIGA360 за надзвичайною ціною! Оновіть свій інструментарій для аналізу та моніторингу законодавства, судових рішень, контрагентів і медіаактивностей, а також попередження та запобігання всіх типів ризиків із нашим комплексним рішенням. Замовляйте доступ прямо зараз, адже спеціальна пропозиція діє тільки з 27 по 29 листопада!

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини