Індія планує відмовитися від нафтових танкерів, на які США ввели санкції за їх роль у перевезенні вантажів для Росії, що є ще одним прикладом впливу заходів Вашингтона на світовий ринок нафти, повідомляє Bloomberg.
У п'ятницю США оголосили нові санкції щодо російської торгівлі енергоносіями. З тих пір ціни на нафту піднялися вище 80 доларів за барель, оскільки ключові трейдери, страховики та близько 160 танкерів були включені до списку Управління контролю за іноземними активами.
У виданні наголошують, що попередні санкції США щодо танкерів виявилися дуже руйнівними, створивши відкрите питання про те, якою буде реакція покупців на нові санкції.
Високопосадовець в Уряді Індії розповів журналістам Bloomberg, що суднам, які потрапили під санкції, не буде дозволено розвантажуватися. Це не стосується суден, зафрахтованих до 10 січня, за умови, що вони розвантажуються до 12 березня.
Також він зазначив, що індійські нафтопереробники ведуть переговори про термінові угоди про постачання з постачальниками з Близького Сходу та можуть запросити додаткові обсяги залежно від ситуації на ринку. Індія також переглядає участь державних компаній у проєкті Восток Ойл, що потрапив під санкції. Крім того, індійські банки вимагатимуть сертифікати походження, щоб гарантувати, що нафта не надходить від постачальників, які потрапили під санкції.
Нагадаємо, Китайський порт заборонив вхід підсанкційним нафтовим танкерам рф.
Найповніше досьє контрагентів - в новій LIGA360. Понад 55 санкційних списків, 300 реєстрів та відкритих джерел, 120 тис. медіаджерел, 116 млн судових рішень. Контролюйте всі види ризиків та загрози! Залиште заявку на персональну презентацію.