Міністерство фінансів нагадує, що оновлений перелік держав (територій) для цілей трансфертного ціноутворення вперше застосовується з 1 січня звітного 2025 року.
Під час визначення переліку держав для цілей трансфертного ціноутворення Уряд України враховує такі критерії:
держави (території), включені до переліку офшорних зон, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
держави (території), включені до переліку держав (юрисдикцій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації FATF;
держави (території), компетентні органи яких за результатами двох послідовних звітних (податкових) періодів (років) не забезпечують своєчасного та повного обміну податковою та фінансовою інформацією (зокрема інформацією щодо кінцевого бенефіціарного власника) на запити ДПС.
Ці зміни мають важливе значення для українського бізнесу, оскільки стосуються ефективного управління ризиками у сфері трансфертного ціноутворення для забезпечення фінансової стабільності компаній, зазначили в Мінфіні.
Додамо, що оновлений перелік замість 78 містить 46 держав (територій).
Оцініть ризики щодо контрагентів на 360 - з реєстраційною, судовою, медійною інформацією та відкритими джерелами. Здійсніть миттєвий аналіз 29 факторів ризику: анулювання реєстрації; ймовірний зв'язок з рф/рб, Іраном, Північною Кореєю; ведення діяльності на окупованих територіях; приналежність до "чорного" або "сірого" списку FATF; банкрутство та борги. Дізнайтесь більше переваг нової LIGA360, замовивши презентацію.
Читайте також:
Закон № 3813: із 1 січня 2025 року набирають чинності зміни щодо ТЦУ та КІК
Трансфертне ціноутворення: новації податкового законодавства та зміна штрафних санкцій