Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держзайнятості назвала найрідкісніші професії на ринку праці у 2024 році

Реклама

У 2024 році найбільш затребуваними серед роботодавців були робітничі професії, як будівельник, сантехнік, електрик, слюсар, зварник, швачка та інші кваліфіковані фахівці, повідомила Державна служба зайнятості. 

Водночас Держзайнятості виявила професії, які дуже рідко опиняються в переліку вакансій. До переліку увійшли сім професій:

1. Апаратник вирощування дріжджів. Торік на таких спеціалістів надходило лише 12 запитів. Апаратник розмножує, годує та вирощує дріжджі, контролює температуру та вологість у середовищі, відбирає і завантажує їх в бродильні чани. Бере проби, дозує і врешті відпускає дріжджі на виробництво. Це справжня наука, поєднана з технологіями, що дозволяє створювати такі важливі інгредієнти для багатьох галузей харчової промисловості: від хлібопекарства до виробництва кормів для тварин.

2. Настроювач піаніно та роялів. Лише 5 вакансій з'явилося в центрах зайнятості за весь 2024 рік. Серед вимог, які ставили роботодавці до претендентів на посаду, - точне налагодження піаніно і роялів на стандартну висоту тону по камертону. Камертон - це, власне прилад, який і дозволяє налаштовувати музичні інструменти. У піаніно та роялів 10 тис деталей і настроювач має розуміти як працює кожна з них. Ще в обов'язки такого спеціаліста входить усунення дефектів, реставрація, тому настроювач - ще і «лікар» музичних інструментів.

3. Халвомісильник. Всього 4 вакансії за минулий рік. Ця професія об'єднує спеціалістів, які готують східні десерти з горіхів та цукру. Саме вони регулюють процес замішування білкової, горіхової та карамельної маси, стежать за витягуванням ниток халви та створенням її шарувато-волокнистої структури. І точність тут - запорука якості: якщо хоча б трохи змінити співвідношення інгредієнтів або неправильно вимісити халву, не буде потрібної структури та смаку. Тому це не просто професія, а мистецтво створення ласощів.

4. Натурник. Кількість вакансій також 4. По суті, це - «живий об'єкт мистецтва». До цих спеціалістів роботодавці ставлять дуже багато вимог: натурник повинен мати виражену фізично-пластичну будову тіла, мімічний вираз обличчя, вміти демонструвати поставлені пози в одязі та в оголеному вигляді, бути гнучкими і пластичними та ключове - стояти нерухомо по кілька годин, тому ця робота - для дійсно витривалих.

5. Бутафор. Лише 3 такі вакансії за рік. Ці майстри малюють ескізи, а потім створюють муляжі предметів, які згодом з'являються в театрі, кіно, на полицях магазинів та в художніх студіях. Спеціаліст, який ліпить, виготовляє, складає, фактурує, щоб предмети набували природності. Як то кажуть, за кожним не справжнім яблуком стоїть реальний спеціаліст своєї справи.

6. Пастижер. За минулий рік в Україні було лише 2 вакансії. Це спеціаліст, який створює перуки, шиньйони, колоритні брови, вуса і бороди для театру, кіно чи fashion-індустрії. Пастижер - це майстер, який візуально може перевтілити будь-яку людину, навіть у фантастичну істоту.

7. Ембріолог. Лише одна така вакансія з'явилася у базі служби зайнятості торік. Це фахівець в галузі репродуктивної медицини, який допомагає створювати нове життя, а багатьом людям - дає шанс стати батьками. Неймовірно добра та складна професія, яка є цілою наукою, де кожен день може стати дивом життя. 

Також дуже рідко опиняються в переліку вакансій - чистильник димоходів, сортувальник немитої вовни, годинникар міської ратуші чи фарбувальник дзеркал.

Всі відповіді щодо кадрового обліку на підприємстві - тепер в єдиній платформі LIGA360. Миттєво знайдіть НПА, консультацію експерта чи аналітичну статтю для будь-якої ситуації: відпускні, лікарняні, найм і звільнення працівників, військовий облік тощо. Оцініть переваги в дії, замовивши персональну консультацію. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини