У міру того, як корупція стає дедалі масштабнішою та складнішою, понад дві третини країн набрали менше середнього балу за Індексом сприйняття корупції (CPI) Transparency International. Корупція вражає мільярди людей у всьому світі, руйнуючи життя, підриваючи права людини та поглиблюючи глобальні кризи. Вона блокує реальні дії там, де вони найбільше потрібні, а з огляду на підйом автократів і ослаблення демократії, боротьба з ними ще ніколи не була такою нагальною. Відповідну заяву зробили в Transparency International, підбиваючи підсумки 2024 року.
Відповідно до опублікованого звіту даної Міжнародної антикорупційної організації, Україна посіла 105-те місце серед 180 країн світу, перебуваючи на одному рівні з іншою країною-кандидатом на вступ до ЄС - Сербією, тративши при цьому 1 бал, порівняно з 2023 роком.
Серед сусідів України найкращі позиції займає Польща. Вона, як і Україна, втратила один бал, але все одно зберігає високе 53-тє місце, набравши 53 бали в рейтингу.
Загалом за період з 2012 року по 2024 рік у відповідному Індексі Україна набрала 10 балів, що не є особливо успішним, але також і не являється поганим результатом.
Відповідний Індекс сприйняття корупції (CPI) є найбільш широко використовуваним глобальним рейтингом корупції у світі. Він вимірює, наскільки корумпованим вважають державний сектор кожної країни, на думку експертів та бізнесменів.
Оцінка кожної країни - це комбінація щонайменше 3 джерел даних, отриманих із 13 різних опитувань та оцінок корупції. Ці джерела даних збираються різними авторитетними установами, включаючи Світовий банк і Всесвітній економічний форум.
Оцінка країни - це рівень корупції в державному секторі за шкалою від 0 до 100, де 0 означає високо корумпований, а 100 - дуже чистий.
Місце країни - це її позиція щодо інших країн в індексі. Ранги можуть змінюватися лише у разі зміни кількості країн, що входять до індексу.
Тому ранг не такий важливий, як бал з точки зору вказівки на рівень корупції в цій країні.
З огляду на це, варто також зазначити, що перші місця в рейтингу сприйняття корупції посідають Данія (90 балів), Фінляндія (88 балів) та Сінгапур (84 бали).
З метою посилення антикорупційного прогресу, Transparency International рекомендує Україні зосередитися на продовженні розпочатих реформ та повноцінному виконанні рекомендацій, викладених у Ukraine Facility Plan, Звіті про розширення ЄС щодо України та програмі МВФ в рамках Механізму розширеного фінансування (EFF).
Розширте можливості управління законодавчими, судовими та інформаційними ризиками з LIGA360. Завдяки повному доступу до оновлених нормативних актів та аналітичних матеріалів, ваша компанія може ефективно реагувати на регуляторні зміни та уникнути потенційних фінансових втрат. Замовте індивідуальну презентацію та переконайтеся, як LIGA360 може сприяти вашому бізнесу.