Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податківці нагадали, хто ризикує потрапити до плану перевірок у 2025 році

Реклама

У ДПС розповіли про основні питання щодо проведення документальних планових перевірок у 2025 році, які турбують платників податків.

Податківці нагадали, що до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику їх діяльності та поділяється на високий, середній та незначний:

  • з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки,

  • середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки,

  • високим - не частіше одного разу на календарний рік.

Зміни до плану перевірок на поточний рік допускаються не частіше одного разу в першому та одного разу в другому кварталі, крім випадків коли зміни пов'язані із змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок.

Документальна перевірка платника податків, який був включений до плану перевірок на поточний рік після змін (інших ніж зміни найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок), може бути розпочата не раніше 1 липня в разі внесення змін у першому кварталі і не раніше 1 жовтня в разі внесення змін у другому кварталі.

З актуальним Планом податкових перевірок на 2025 рік можна ознайомитися за посиланням.

Мінімізуйте ризики під час перевірок, використовуючи інструменти LIGA360. Використовуйте наші алгоритми дій для підготовки до можливих інспекцій та оптимізуйте реакцію на вимоги контролюючих органів. Переконайтеся в перевагах LIGA360, замовивши персональну презентацію

На що треба звернути увагу платникам, щоб уникнути ризиків несплати до бюджету податків та зборів?

Платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених ПКУ та законами з питань митної справи.

Згідно з нормами підпунктів 17.1.3-17.1.4 пункту 17.1 статті 17 Податкового кодексу України платник податків має право обирати самостійно, якщо інше не встановлено цим Кодексом, метод ведення обліку доходів і витрат;  користуватися податковими пільгами за наявності підстав у порядку, встановленому цим Кодексом.

Платнику податків доцільно самостійно контролювати наявність/відсутність критеріїв ризиків, передбачених Порядком  формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 №524.

Чи є якісь пом'якшення у застосуванні штрафних санкцій за результатами документальних перевірок під час воєнного стану?

Відповідно до підункту 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України тимчасово, у разі сплати платником податків протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем отримання податкового повідомлення-рішення, суми податкового зобов'язання, нарахованого за результатами документальних перевірок, які були відновлені або розпочаті з 1 серпня 2023 року та завершені до дня припинення або скасування воєнного стану на території України, штрафні (фінансові) санкції (штрафи), нараховані на суму такого податкового зобов'язання, вважаються скасованими, а пеня не нараховується. Сума податкового зобов'язання, сплаченого у порядку, передбаченому цим підпунктом, не підлягає оскарженню.

21 лютого запрошуємо на безкоштовний вебінар "Досвід податкових перевірок у 2024 році та стратегія захисту інтересів підприємства під час перевірок у 2025 році"

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини