Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЄС посилила контроль за імпортом фанери через ризик обходу санкцій

Реклама

Європейська комісія застерігає про зростання випадків обходу санкцій, запроваджених проти Росії та Білорусі, зокрема в контексті іморту фанери - особливо березової, яка залишається ключовим експортним товаром для обох країн. Про це інформує Асоціація деревообробних підприємств України.

Зловмисники все частіше вдаються до схем приховування реального походження товару. Задіяні для цього компанії-посередники, які змінюють маркування, пакування, оформлюють підроблені документи - від рахунків-фактур до сертифікатів походження та екологічних позначень.

Єврокомісія вказує на низку характерних ознак, що можуть свідчити про спроби уникнути обмежень:

  • наявність березової фанери серед товарів;

  • участь фірм із країн, які активно торгують із РФ/Білоруссю (наприклад, Китай, Казахстан або Туреччина), особливо якщо їхній експорт до ЄС стрімко зріс;

  • логістика, що виглядає неприродно складною або економічно нелогічною;

  • підозрілі або суперечливі документи, що супроводжують продукцію.

Окремо наголошується: відповідальність за дотримання санкцій несе кожен учасник європейського ринку - від імпортерів до логістичних компаній. Навіть у разі ненавмисного порушення або помилок через недбалість, передбачено санкції - адміністративні, кримінальні, а також репутаційні втрати. Добровільне повідомлення про порушення може стати пом'якшувальною обставиною, але не звільняє від потенційних наслідків.

На додачу до санкцій, діють і антидемпінгові мита: ще з 2021 року - щодо березової фанери з Росії, а з 2024-го - поширені також на імпорт із Казахстану та Туреччини. Однак сплата мит не означає автоматичного дотримання санкційного режиму.

Європейські митні органи вже розпочали розслідування щодо можливих зловживань при постачанні фанери, зокрема через підозри у митному шахрайстві.

Тим часом виникла напружена ситуація з українською фанерою на кордоні з Польщею. Із 15 березня польські митники почали зупиняти вантажівки з українською фанерною продукцією - без офіційних пояснень причин затримання. Цей крок викликає занепокоєння в українського бізнесу та деревообробної спільноти.

Асоціація деревообробників та лісозаготівельників України (АДПУ) вже звернулася із запитами до урядів України та Польщі, а також до Польської торгово-промислової палати деревообробної промисловості (Polska Izba) з проханням роз'яснити ситуацію та відновити прозорий режим транзиту й торгівлі.

Найповніше досьє контрагентів - в новій LIGA360. Понад 55 санкційних списків, 300 реєстрів та відкритих джерел, 120 тис. медіаджерел, 116 млн судових рішень. Контролюйте всі види ризиків та загрози! Залиште заявку на персональну презентацію. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини