Міжнародні резерви України станом на 1 квітня 2025 року, за попередніми даними, становили майже $42,4 млрд. У березні вони зросли на 5,6%, повідомляє пресслужба Нацбанку.
«Така динаміка зумовлена, з одного боку, значними обсягами надходжень від міжнародних партнерів, а з іншого, - зменшенням обсягів чистого продажу валюти Національним банком на валютному ринку», - йдеться у повідомленні.
Динаміку резервів визначала низка чинників.
1. Надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу. На валютні рахунки уряду в НБУ надійшло $5 980,2 млн. З цієї суми: $5172 млн - від міжнародних партнерів, у тому числі в межах ініціативи G7; $409,6 млн - від розміщення валютних ОВДП; $398,6 млн - від МВФ.
Крім того, Україна отримала $970 млн від Великобританії в межах ERA. Кошти не були зараховані до міжнародних резервів України у зв'язку з їх обмеженим (цільовим) призначенням щодо використання.
За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті виплачено $786,7 млн, з яких: $688,7 млн - за обслуговування валютних ОВДП; $55,9 млн - Світовому банку; $42,1 млн - іншим міжнародним кредиторам, $729,2 млн - МВФ.
2. Операції НБУ на валютному ринку України. Чистий продаж валюти Нацбанком зменшився на 12,5%. Відповідно до балансових даних НБУ продав на валютному ринку $2 653,7 млн та викупив до резервів $10 млн.
3. Переоцінка фінансових інструментів (через зміну ринкової вартості та курсів валют). Завдяки переоцінці вартість фінансових інструментів збільшилася на $409,7 млн.
В НБУ додали, що поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,2 місяця майбутнього імпорту.
Нагадаємо, Міжнародні резерви України станом на 1 березня становили $40,1 млрд.
"Теми в центрі уваги" у LIGA360 - ваш ключ до актуальних новин без зусиль. Виберіть тему, яка вас цікавить, і отримуйте всі важливі для вас оновлення та аналітичні матеріали автоматично. Дізнайтеся, як це працює.