У Раді зареєстровано урядовий проєкт № 13238, яким, серед іншого, запропоновано внести зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за протидію виконанню обов'язків суб'єкта первинного фінансового моніторингу.
Законопроєкт розроблено з метою приведення законодавства у сфері фінмоніторингу у відповідність до актів права Європейського Союзу (acquis ЄС), що є обов'язковою умовою для забезпечення подання офіційної заявки на приєднання України до SEPA.
Кодекс пропонують доповнити статтею 206-3 "Протидія виконанню обов'язків суб'єкта первинного фінансового моніторингу".
За протидію виконанню обов'язків суб'єкта первинного фінансового моніторингу (СПФМ), зокрема протиправну вимогу припинити виконання обов'язків СПФМ чи обмежити його, поєднану з погрозою насильства над працівником СПФМ або близькими йому особами, пошкодження чи знищення їх майна, - штраф від десяти тисяч до п'ятнадцяти тисяч нмдг (170000-255000 грн) з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Ті самі дії, якщо вони перешкодили запобіганню кримінальному правопорушенню, були вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя і здоров'я, або з пошкодженням чи знищенням майна, - штраф від п'ятнадцяти тисяч до двадцяти п'яти тисяч нмдг (255000-340000 грн) або обмеження волі на строк від 3 до 5 років, або позбавлення волі на строк від 3 до 6 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3-х років або без такого.
Якщо протидія виконанню обов'язків СПФМ, вчинена організованою групою або службовою особою з використанням службового становища, або поєднана з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я, або така, що заподіяла велику шкоду, - позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3-х років або без такого та з конфіскацією майна.
Великою шкодою вважається шкода, якщо вона у п'ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тобто від 757000 грн.
Нагадаємо, цей законопроєкт пов'язаний із законопроєктом № 13233 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення відповідності актам права Європейського Союзу та відповідним критеріям, встановленим Європейською платіжною радою, з метою приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA)».
LIGA360 забезпечить ваш бізнес інформацією, необхідною для комплексного управління ризиками. Наші інструменти дозволяють попереджати ризики співпраці з партнерами, а також законодавчі, судові й інформаційні загрози й вживати своєчасних заходів щодо їх мінімізації. Оцініть можливості LIGA360, замовивши персональну презентацію вже сьогодні.
Зараз діє Special program для рішення LIGA360. Поспіши замовити для своєї компанії.