Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Діють оновлені правила обов’язкового техконтролю транспортних засобів

Реклама

19 травня набула чинності постанова Кабміну № 286, якою оновлено правила проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів.

Встановлено, що бланки протоколів перевірки технічного стану транспортного засобу, отримані суб'єктами проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів до набрання чинності цією постановою, використовуються до їх повного витрачання.

Реєстр результатів обов'язкового технічного контролю транспортних засобів перетворюється шляхом зміни назви на загальнодержавну базу даних про результати обов'язкового технічного контролю транспортних засобів. Реєстр договорів страхування, об'єктами якого є інформація про укладені страховиками договори обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, що підлягають обов'язковому технічному контролю, припиняється.

Змінами передбачено, що обов'язковий технічний контроль транспортного засобу проводиться в обсягах перевірки технічного стану транспортного засобу, наведених у додатку 5, та згідно з Вимогами до перевірки.

Виконавець проводить додаткові перевірки транспортного засобу згідно з обсягами перевірки для:

  • автобуса, призначеного для перевезення школярів;

  • транспортного засобу, призначеного для перевезення осіб з інвалідністю;

  • транспортного засобу категорії М2 або М3 для перевезення пасажирів;

  • автомобіля таксі;

  • спеціалізованого санітарного автомобіля бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги;

  • великогабаритного та великовагового транспортного засобу;

  • транспортного засобу, що використовується для перевезення небезпечних вантажів;

  • навчального транспортного засобу.

На вимогу замовника виконавець провадить додаткові перевірки автобуса для використання його на автобусних маршрутах загального користування (міських або приміських, або міжміських, або міжнародних).

Виконавець проводить фото- та відеофіксацію процесу перевірки конструкції та технічного стану транспортного засобу, про що попереджає замовника.

Відкрийте законодавство на 360! Спробуйте нову LIGA360 з інноваційними зв'язками документів. До кожного НПА - знайдуться пов'язані закони, судові рішення, практичні ситуації та аналітичні документи. Замовте презентацію для своєї компанії. 

Фотофіксація процесу перевірки конструкції та технічного стану транспортного засобу проводиться виконавцем із фіксацією:

  • загального вигляду передньої частини транспортного засобу з фіксацією номерного знака під час перевірки увімкнених фар ближнього світла відповідним приладом, увімкнених протитуманних фар та аварійної сигналізації (за наявності), габаритних, контурних вогнів;

  • загального вигляду задньої частини транспортного засобу з фіксацією номерного знака на гальмівному стенді під час перевірки гальмівної системи методом стендових випробувань з увімкненими сигналами гальмування, аварійної сигналізації (за наявності), габаритними та контурними вогнями;

  • загального вигляду правої та лівої сторони транспортного засобу з увімкненими габаритними та контурними вогнями;

  • панелі приладів транспортного засобу із показником загального пробігу транспортного засобу, зафіксованим на одометрі або тахографі.

У разі проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів, які відповідно до вимог Закону України "Про автомобільний транспорт" та Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Мінтрансзв'язку від 7 червня 2010 р. N 340, обладнані тахографом, додатково проводиться фотофіксація тахографа в увімкненому стані, а також таблички перевірки та адаптації тахографа.

У разі проведення обов'язкового технічного контролю навчальних транспортних засобів додатково проводиться фотофіксація додаткових педалей та їх кріплень, дзеркала або дзеркал заднього виду для спеціаліста з питань навчання керуванню транспортним засобом.

У разі проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів категорій М2 і М3 додатково проводиться фотофіксація салону транспортного засобу із фіксацією місць для сидіння без урахування місця водія.

Матеріали фото- та відеофіксації мають бути чіткими, добре освітленими, без змін, внесених у фото- та відеоредакторі. Зображення має відповідати дійсності, забезпечувати можливість визначити марку, колір, номерний знак транспортного засобу. Зображення транспортного засобу має займати не менше 70 відсотків загальної площі фотографії. Обов'язково в автоматичному режимі приладу фото- та відеофіксації зазначається дата проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу, яка повинна відповідати даті видачі протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу.

Відеофіксація проводиться під час усього процесу перевірки конструкції та технічного стану транспортного засобу.

Як працювати ефективніше й уникати ризиків для твоєї компанії? З рішенням LIGA360. Тільки зараз замовляй на вигідних умовах Special program. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини