Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Колишньому президенту та бухгалтеру МАУ повідомлено про підозру у несплаті 344 млн грн податків

Реклама

Бюро економічної безпеки повідомило про підозру колишньому керівнику та колишньому головному бухгалтеру української компанії-авіаперевізника в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Про це інформує пресслужба БЕБ.

Зазначається, що підприємство пов'язане з одним із українських олігархів.

В БЕБ не вказують назву компанії, однак згідно з інформацією з відкритих джерел (зокрема, LIGA.net та Економічної правди) мова йде про авіакомпанію МАУ (Міжнародні авіалінії України).

За даними слідства, компанія здійснювала міжнародні та внутрішні авіарейси, для чого уклала низку лізингових договорів про оренду літаків Boeing 737 та Embraer у кіпрського підприємства. Лізингова плата в адресу компанії-нерезидента впродовж 2017-2022 років становила понад 3,4 млрд грн.

Під час виплати доходів колишнє керівництво української компанії застосувало пільгову ставку 0 % замість 10 %, користуючись Конвенцією між Урядом України та Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування.

Правоохоронці встановили, що застосування такої пільгової ставки не відповідало умовам укладених договорів та фактичним обставинам експлуатації літаків.

Таким чином авіаперевізник ухилився від сплати до державного бюджету понад 344 млн грн податків.

Колишнім посадовцям компанії повідомлено про підозру у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212 (умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 (видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, вчинена за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Крім того, за ухвалою слідчого судді, заарештовано 7 літаків, які були предметом лізингу відповідно до згаданих договорів. Зокрема 3 літаки Boeing 737-800, один Boeing 737-900 та 3 літаки Embraer 190. Їх орієнтовна вартість становить 40 млн доларів США.

Досудове розслідування продовжується, встановлюється повне коло осіб причетних до незаконної діяльності.

Читайте також: Допит керівника та головного бухгалтера підприємства у кримінальному провадженні: поради практикуючого адвоката

4 нових режими для розслідування контрагентів - в новій LIGA360. Санкційні зв'язки, родинний бізнес, міжнародний бізнес, зв'язки між двома компаніями. Оцініть зручність миттєвого аналізу бізнес-ризиків, замовивши презентацію LIGA360.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини