Міністерство розвитку громад та територій наказом від 8 січня 2026 року № 26 внесло зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.
Зазначені зміни стосуються територіальних громад Запорізької, Сумської та Дніпропетровської областей.
Наказ набуде чинності з дня його офіційного опублікування. Станом на 21 січня його ще не опубліковано.
Нагадуємо, наприкінці лютого минулого року Мінрозвитку затвердило новий Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією. Він діє з 20 березня.
Згідно з документом, території у переліку, поділяються на:
I. Території, на яких ведуться (велися) бойові дії:
1) території можливих бойових дій;
2) території активних бойових дій;
3) території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.
II. Тимчасово окуповані російської федерацією території України.
Цей Перелік не є фіксованим та постійно оновлюється.
Оновлення Переліку територій бойових дій безпосередньо впливає на бізнес-процеси, податкові пільги та застосування низки спеціальних режимів. Керівникам, юристам, бухгалтерам та HR важливо не лише відслідковувати зміни до Переліку, а й розуміти, як саме вони можуть вплинути на роботу компанії, контракти чи роботу з персоналом у відповідних регіонах. У таких ситуаціях допоможе комплексний інструмент LIGA360, який дозволяє оперативно відстежувати нормативні оновлення та швидко оцінювати їхній вплив на бізнес. Замовте індивідуальну презентацію менеджера та дізнайтесь, як це працює.
Читайте також: Як формується перелік територій бойових дій та ТОТ: роз'яснення Мінрозвитку
