Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні запровадять кримінальну відповідальність за фальсифікат та контрабанду ветеринарних ліків

Реклама

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 15413, який поширює кримінальну відповідальність за фальсифікацію лікарських засобів на ветеринарні препарати. Під контроль потрапляють виробники, дистриб'ютори та ветеринарні лікарі - санкції сягають 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна за контрабанду фальсифікату, а за виробництво з тяжкими наслідками - до 15 років або довічне ув'язнення.

Сьогодні Кримінальний кодекс карає лише за фальсифікат ліків для людей. Ветеринарні препарати та діючі речовини для них під кримінальну відповідальність не підпадають, і цим користуються: якщо з фальсифікату зняти етикетку, легко заявити, що товар «для тварин», і уникнути покарання.

Законопроєкт закриває цю лазівку. Обидві статті доповнюють нормами про фальсифіковані ветеринарні лікарські засоби та фальсифіковані діючі речовини - з тими самими санкціями, що вже діють для ліків.

За оцінками Ветеринарного союзу України, оборот фальсифікату ветпрепаратів на ринку вже сягнув 3,7 млрд грн на рік. Автори законопроєкту пов'язують це саме з відсутністю кримінальної відповідальності.

Документ направлено до профільного Комітету з питань правоохоронної діяльності - до ухвалення можуть змінитися і формулювання, і строки набрання чинності (за початковою редакцією - через два місяці після публікації закону).

LIGA360: розберіться в деталях зараз

Хто саме потрапляє під нову кваліфіковану ознаку, як зміниться підслідність і що робити бізнесу вже сьогодні - повний розбір доступний в LIGA360. Сервіс автоматично відстежить проходження документа в Раді та надішле сповіщення про зміну редакції чи ухвалення в першому читанні. Спробуй демо

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини