Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

План розвитку компанії: як зробити свій бізнес успішним

Чому бізнес перестає розвиватися і як не допустити стагнації

Змоделюємо ситуацію: 1-2 роки тому ви почали свій бізнес. Перший рік був розвиток, перші клієнти і перші інвестиції у власну справу.

Але пройшло 2-3 роки і розвиток загальмувався. Робота з клієнтами з'їдає більшу частину часу, а на розвиток хронічно не вистачає сил, часу і, найчастіше, коштів. Найняти досвідченого маркетолога коштує дорого, але при цьому вашому бізнесу не вистачає системного розвитку і "дорожньої карти" його просування.

Олександр Липський

Новий рік краще починати з готового і детального плану розвитку компанії, який допоможе вам чітко розуміти вектори розвитку компанії, маркетингові та PR-інструменти, які будуть використовуватися, системно управляти маркетинговими комунікаціями і планувати бюджети.

План розвитку компанії - це документ який, як правило, складається на рік. Кожен квартал його можна коригувати, але важливо не відступати від намічених стратегічних цілей.

У плані розвитку компанії повинні бути вказані його цілі, завдання, інструменти, алгоритми їх застосування і співробітники, відповідальні за всі напрямки.

Природно, в плані має бути зазначено, хто несе відповідальність за його підтримку в актуальному стані. Якщо в компанії немає маркетолога, то це обов'язок автоматично лягає на власника або його асистента.

Важливо пам'ятати, що будь-який, навіть найкращий, проект "задихнеться", якщо він неправильно буде представлений ринку, а питання маркетингу та просування будуть залишені "на потім". У сучасному світі і такому динамічному інформаційному просторі без грамотної і головне системної цифровий стратегії просування ваш продукт просто загубиться.

Досвід показує, що більшість стартаперів та людей, які відкривають власний бізнес, більшу частину часу концентруються на створенні продукту/послуги, але вкрай мало уваги приділяють питанням стратегії і тактики виведення продукту/послуги на ринок і, відповідно, забувають залишати на це бюджети, розраховуючи на "крутість" і ексклюзивність свого продукту/послуги. А бюджет для успішного виведення продукту на ринок часто може становити 50% від вартості виробництва продукту (буває, що й більше). Оскільки по багатьом категоріям товарів і послуг ринки перенасичені і вкрай конкурентні.

З цього випливає, що якщо неправильно організувати виведення послуги продукту на ринок, то витрати на створення продукту можуть бути витрачені даремно і успішність вашого бізнесу буде під загрозою.

З урахуванням того, що практично всі компанії використовують річне бюджетування, раджу чинити так само. Це означає, що до нового року або відразу після різдвяних свят повинен бути складений деталізований план, який буде давати відповіді на наступні питання:

- з якою метою компанія хоче досягти за підсумками року;

- які компанії ми хочемо бачити серед своїх клієнтів (не тільки галузь і сегмент, а й аж до конкретного списку);

- які інструменти і канали комунікацій будуть використовуватися: онлайн/оффлайн

витрати на канали комунікацій з розбивкою помісячно і поквартально, хто відповідає за ефективність їх використання та збирає статистику;

- які онлайн-канали необхідно створити, розвинути або модернізувати: чи підтримує корпоративний сайт і лендінги той функціонал, який буде необхідний. Можливо, буде потрібно їх оновлення та/або розширення функціоналу. Не забувайте, що "зовнішня" частина сайту і "внутрішня" його частина це дві великі різниці. Зовні, наприклад, інтерфейс сайту може виглядати красиво, але у нього можуть бути серйозні проблеми з "движком", кодом, SEO-оптимізацією і т.п. Як показує досвід, якщо компанія хоча б щорічно не робить SEO-аудит сайту, то проблеми з ним безумовно є, хоча б тому, що веб-технології та алгоритми пошукових систем не стоять на місці. Особливо це стосується наявності та адаптивності мобільних версій сайтів;

- хто буде генерувати контент і відповідати за ефективність digital-комунікацій.

Ні для кого не секрет, що соціальні мережі і месенджери - чудові генератори трафіку, в т.ч. і цільового. Втрачати таку можливість і не генерувати до себе на сайт соціальний трафік, як мінімум, дуже недалекоглядно;

- хто відповідальний за збір, консолідацію та аналіз статистики, аби керівник мав можливість щомісячно/щоквартально і за підсумками місяця/кварталу/року розуміти ефективність реалізації плану розвитку компанії;

- в яких сферах конкуренти вас випереджають. Конкурентний аналіз - важливий елемент плану, щоб зрозуміти які вектори в розвитку компанії повинні бути пріоритетними з урахуванням стану ринку і дій конкурентів.

- який бюджет необхідний на реалізацію плану просування.

Затверджуючи план розвитку, важливо переконатися в його реалістичності, здійсненності та розумінні співробітниками компанії тактики його виконання. Якщо у виконавців є пропозиції, заперечення, зауваження то їх краще обумовити на старті і зафіксувати в протоколі до плану.

Як показує практика, якщо планування здійснено правильно, то результати за підсумками виконання плану, як правило, дуже позитивні: нові клієнти та збільшення доходу компанії.

Якщо ви керівник юридичної фірми або адвокатського об'єднання не забудьте вписати в стратегічний план розвитку фірми участь в Національному професійному юридичному каталозі Liga:BOOK. Для перевірки ваших існуючих і потенційних партнерів ви можете скористатися тестовим доступом до сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН.

Олександр Липський,

керівник напрямку «Бізнес», ЛІГА:ЗАКОН

Читайте також:

Чому одні юридичні фірми розвиваються, а інші - ні

10 порад керуючому партнеру юридичної фірми з розвитку і просування бізнесу

Як зробити юридичну фірму успішною?

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему