Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кризові податкові пільги: що чекає бізнес посткарантинної епохи

Артем Афян, керуючий партнер АО Juscutum, розповів, що зараз не варто упускати бізнесу

Професія адвоката накладає свій відбиток. Одного разу примірявши на себе костюм захисника, ти назавжди втрачаєш можливість очікувати щось хороше від держави. Зараз ми проживаємо дуже цікавий момент, момент, коли криза і епідемія ще не вдарили на повну силу. У людях є оптимізм, проявляється геройство. Бізнес активно взяв на себе функцію держави щодо забезпечення безпеки. А держава пішла назустріч бізнесу, знизивши податкове навантаження. Правда, зовсім непомітно, але і такого раніше не було. Бізнес звертається до держави за захистом, і держава навіть, начебто, чує.

Зараз Інтернет рясніє статтями на тему, як адаптуватися до кризи. Я ж хочу запропонувати подумати, що робити з державою після неї. Проблема криється в тому, що епідемія закінчиться, карантин завершитися, і раптово виявиться, що податки ніхто не відміняв. До того ж, фіскальні і правоохоронні органи з люттю візьмуться за наповнення драматично збіднілого держбюджету. І можна скільки завгодно отримувати слова підтримки від вищих державних службовців, але така вже природа Левіафана. У нього дірка в шлунку розміром з пенсійний фонд, у нього сотні тисяч дітей в мундирах, у нього на балансі нерухомості з невелику європейську країну. А її потрібно опалювати.

Серед проблем, які постають перед бізнесом, є одна, яка зараз поки відтінена зборами клієнтів, команд та іншого: як витримати посилюючий податковий тиск. Вже зараз серед наших клієнтів є ті, хто просто думає кинути бізнес. Не закрити, тому що людей не можна звільнити, а просто кинути. Частина припинила платити податки і чекає рішення уряду. І таких чимало. Шанс на євробляхову схему залишається, але, на мій погляд, він дуже невеликий. Постанови на обшуки будуть виписуватися з блискавичною швидкістю, податкові повідомлення-рішення будуть сипатися, як єгипетська кара.

Обіцяна на осінь фіскалізація прийде. Її не те, що не відмінять, а лише посилять. Адже всі ми сподівалися на державу в хворобі. Та й тим пенсіонерам, яким підвішували продуктові набори, потрібно платити пенсії. Так будьте люб'язні платити податки в повний зріст. Я думаю, що після карантину почнеться ревізія всіх податкових історій. Всупереч психологічному настрою, карантин - не війна. Він нічого не спише. За всі гріхи в податках, за всі незадекларовані іноземні компанії запитають з усією суворістю.

Тому під час карантину (і нехай це не здасться крамолою) саме час провести ревізію своїх минулих податкових похибок, щоб переглянути структуру. Як це вже бувало, час героїв знову пройде, і настане час системи. Тому що після вірусу, бізнесу доведеться залишитися віч-на-віч з голодним Левіафаном.

Артем Афян, керуючий партнер АО Juscutum

Приймайте актуальні та зважені рішення у період кризи на базі виключно актуальної та достовірної інформації з ІТ-продуктами ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся АНТИКРИЗОВИМ пакетом та працюйте командою в єдиному інформаційно-правовому полі. Оберіть пакет або замовте консультацію менеджера прямо зараз.

Читайте також:

Обшук у компанії: що робити і як не стати «власником» підкинутих речей

Особливості захисту ІТ-бізнесу при перевірках Держпраці

Форс-мажорні обставини під час карантину: юридичні аспекти та наслідки для бізнесу

Надзвичайна ситуація або надзвичайний стан: як обмежуються наші права

Мораторій на перевірки та податкові канікули: які послаблення для бізнесу прийняли депутати

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему