Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні почався фіскальний терор

Керуючий партнер АО Juscutum Артем Афян

Бізнес вести в найближчі два місяці буде дуже складно. І не через карантин. У порівнянні з тим, що зараз починається, карантин може здатися бізнесу легкою відпусткою.

З цього понеділка компаніям почали масово блокувати податкові накладні. Також посипалися арешти на рахунки, і це без рішення суду, а за поданням прокуратури. Ці дії носять різкий і очевидно системний характер. Я вважаю, що це лише перша хвиля перед справжнім фіскальним цунамі.

Дуже багато компаній найближчим часом виявлять свої рахунки заарештованими. Суди не будуть нормально працювати, та й часу забирають стільки, скільки у ослабленого простоєм бізнесу просто немає. До послуг арештантів адміністративна процедура, але й там зараз будуть труднощі.

Вже зараз варто активно стежити за тим, чи не з'явився ваш бізнес в перевірочних списках і уважно стежити за кожною операцією. Ведення бізнесу найближчим часом буде все більше схожим на жонглювання казанками в клітці з левом.

Зміна керівництва фіскальної служби теж не додає очікуваної організованості процесу.

Знаєте, навіщо адвокати пишуть колонки? Думаєте, заради того, щоб показати експертність і залучити клієнтів. Звичайно, і заради цього. Але вершиною адвокатського епістолярного жанру є можливість дістати свій старий текст і, віртуально потрясаючи ним перед обличчям фейсбучних співрозмовників, переможно заявити: «А я ж казав!».

Ще в середині карантину неясні передчуття підштовхнули мене написати колонку «Під крилом голодного Левіафана». Всі скаржилися, що погладшали на карантині, ось і долетіли ці скарги до фіскалів. З бізнесу зараз активно почне збиватися жирок. Державі потрібно багато грошей, дуже багато. І взяти його можна тільки у бізнеса. І це ще закон про КІКи поки не запрацював. 2020 буде дуже складним роком для бізнесу, і він ще дуже далекий від завершення.

Артем Афян, адвокат, керуючий партнер АО Juscutum

Дізнатися потрапила ваша компанія в графіки планових перевірок державних органів нагляду і контролю можна за допомогою сервісу CONTR AGENT

Читайте також:

Обшук у компанії: що робити і як не стати «власником» підкинутих речей

Перевірки після карантину: до чого готуватися бізнесу?

Щоб тримати в фокусі важливі для вашого бізнесу зміни, замовляйте тестовий доступ до рішення LIGA360. Моніторинг змін законодавства, судових рішень, контроль змін в діяльності партнерів і конкурентів, налаштування персональної стрічки новин з джерел, яким довіряєте ви та ще 10 інструментів для командного управління ризиками і можливостями під час кризи.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему