Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміни щодо імпорту товарів в Україну та що нового приніс Закон № 2142-IX?

Вже другий місяць наша держава дає відсіч ворогу та продовжує активно працювати на законодавчій ниві для того, аби ми могли активно розвивати свій бізнес та сприяти розвитку економіки нашої країни.

Прикладом цього може слугувати Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану», який був прийнятий 24.03.2022 та набрав чинності 05.04.2022.

Давайте детальніше розглянемо зміни, які відбулись для суб'єктів господарювання.

Імпорт товарів

Звільняються від оподаткування ввізним митом:

1. товари, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України підприємствами для вільного обігу. Виняток - алкоголь та цигарки.

2. легкові автомобілі, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів.

Даний закон спрощує митні формальності при імпорті товарів, що є важливим для представників бізнесу.

Звільнено від оподаткування ввізним митом товарів, що ввозяться на територію України в режимі імпорту та звільнення від ПДВ операцій з ввезення товарів на митну територію України платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи, що сплачують податок за ставкою 2%

Під час ввезення (пересилання) ФОП 1-3 групи декларування товарів для поміщення в митний режим імпорту може здійснюватися шляхом подання попередньої митної декларації.

Однак, вказані суб'єкти господарювання будуть сплачувати податки, але після того, як відчують спроможність робити це.

Наразі такі зміни можемо вже спостерігати на власному досвіді.

Митне оформлення триватиме не більше однієї години (після подання попередньої митної декларації), ввізне мито не сплачується. Заходи контролю не проводяться (залишається право на пост-митний контроль).

Все це повинно сприяти швидшому обігу товарів і доставлення їх до місця призначення в найкоротший термін.

ВАЖЛИВО! Звільнення від оподаткування ввізним митом, не поширюється на товари, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом.

Як встигнути за змінами законодавства в умовах воєнного стану? Оперативні надходження актуальних документів - у LIGA360. Замов сьогодні зі знижкою 40%

Додаткові корективи закону

Окрім змін щодо оподаткування ввізного мита, передують у ПК України і такі зміни:

- продовження періоду, протягом якого платники, які не мали змоги подати податкову звітність, мають виконати такий обов'язок - з трьох до шести місяців;

- оподаткування ПДФО власної вирощеної сільськогосподарської продукції та звільнення від сплати ПДВ платників єдиного податку третьої групи на особливих умовах;

- звільнення від оподаткування ввезення транспортних засобів громадянами;

- звільнення від акцизного податку та ПДВ ввезення транспортних засобів суб'єктами спрощеної системи оподаткування;

- тимчасово, на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня, у якому припинено або скасовано воєнний стан не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно за об'єкти нежитлової нерухомості;

- звільнення від сплати екологічного податку у 2022 році підприємств, які знаходяться на території активних бойових дій.

Також важливим є те, що на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України документальні перевірки дотримання вимог митної справи не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються.

Зупиняється перебіг строків, визначених ч. 4 ст. 45, ч. 2 ст. 46, ч. 4 ст. 48, ст. 55, 125, 204, 240, ч. 6 ст. 244, ч. 13 ст. 264, ч. 2 ст. 269, ч. 5 і 6 ст. 299, ч. 8 ст. 313, ч. 4 ст. 321, ч. 6 ст. 334 МК України.

Підсумуємо

Несплата податку є підтримкою громадян в умовах війни, а не ухилення від його сплати.

Даний закон забезпечив наступні зміни: (1) Для імпортерів з 1 квітня 2022 року, (2) для платників ПДВ при переході на спрощену систему оподаткування на період воєнного стану, (3) для власників нерухомості.

Держава під час війни, на своєму фронті, готує для нас зміни в законодавстві, аби ми могли активно працювати, покращувати економіку нашої країни та спрощує ряд процедур щодо оподаткування під час воєнного стану для суб'єктів господарювання.

Складаєш договір англійською мовою? Знаходь шаблони у CONTRACTUM від LIGA360. Тільки сьогодні функціонал договірної роботи надається на вигідних умовах.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему