Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Спецрежим для IT-галузі "Дія.City" та взаємодія з аудитором

Закон України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 15.07.2021р. №1667-IX передбачає, що резидент Дія Сіті зобов'язаний готувати початковий, перший річний та другий річний звіти про відповідність вимогам цього Закону.

Такі звіти резидентом Дія Сіті подаються до Міністерства цифрової трансформації України (Мінцифри) та мають містити:

1) запевнення про відповідність резидента Дія Сіті визначеним законом вимогам;

2) твердження про розмір середньої місячної винагороди працівникам та гіг-спеціалістам (у разі залучення) за кожен календарний місяць звітного періоду;

3) твердження про середньооблікову кількість працівників та гіг-спеціалістів (у разі залучення) резидента Дія Сіті за підсумками кожного календарного місяця звітного періоду;

4) твердження про розмір частки кваліфікованого доходу резидента Дія Сіті, отриманого за звітний період, у загальному доході резидента Дія Сіті, отриманому за звітний період;

5) твердження про розмір доходу резидента Дія Сіті.

До початкового та річного звіту про відповідність резидента Дія Сіті, ним має бути доданий незалежний висновок, наданий аудитором за підсумками перевірки тверджень резидента Дія Сіті.

Аудитором може бути виключно суб'єкт аудиторської діяльності, який відповідно до Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» від 21.12.2017 року № 2258-VIII має право проводити обов'язковий аудит фінансової звітності. Це аудитори включені до 3 та 4 розділів реєстру аудиторів та аудиторських фірм, який до війни був розміщений у відкритому доступі на сайті Аудиторської палати України.

Під незалежним висновком аудитора визначено звіт з надання впевненості. Такий документ має бути підготовлено аудитором відповідно структури та вимог Міжнародного стандарту завдань з надання впевненості 3000 «Завдання з надання впевненості, що не є аудитом чи оглядом історичної фінансової інформації (переглянутий)» - (надалі - МСЗНВ 3000).

В разі, якщо резидент Дія Сіті щорічно проходить обов'язковий аудит фінансової звітності, як середнє або велике підприємство за розміром, то аудитор може результат перевірки тверджень резидента Дія Сіті, зафіксувати у звіті незалежного аудитора щодо фінансової звітності. Для цього, Міжнародний стандарт аудиту 700 «Формування думки та складання звіту щодо фінансової звітності (переглянутий)» у структурі звіту аудитора передбачає розділ «Звіт щодо вимог інших законодавчих і нормативних актів» в якому аудитор розкриває ту інформацію, яка вимагається Законом України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 15.07.2021р. №1667-IX.

І на завершення, під час військової агресії росії проти України, Кабінет Міністрів України своєю постановою від 29.03.2022р. №382 зробив необов'язковим подання резидентом Дія Сіті звіту про відповідність та незалежного висновку. Це правило буде діяти до 1 січня календарного року, що настає за роком, наступним за роком припинення чи скасування воєнного стану.

Керуй бізнесом на 360! Рішення LIGA360 допоможе оцінити бізнес-зв'язки, миттєво отримувати інформацію про зміни воєнного стану, моніторити свою ділову репутацію та знаходити відповіді на щоденні виклики. Замов LIGA360 для керівника прямо сьогодні.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему