Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Створення нового офісу по імплементації торгових санкцій Британії

11 грудня 2023 року, Уряд Його Величності (HMG) оголосив про створення нового підрозділу - Управління впровадження торговельних санкцій (OTSI) в рамках Департаменту бізнесу та торгівлі (DBT) для покращення впровадження та здійснення торговельного контролю та санкцій, у тому числі проти Росії.

З початку 2024 року OTSI буде працювати в тандемі зі своїми колегами з питань виконання фінансових санкцій, включаючи Управління з виконання фінансових санкцій (OFSI), але не буде займатись ліцензуванням торгівлі (військові товари та товари подвійного використання), що залишатиметься компетенцією Спільного підрозділу з контролю за експортом у рамках DBT. З точки зору виконання санкцій, OFSI несе відповідальність за накладення заморожування активів на підсанкційних осіб та заборону особам Великобританії мати справу з коштами та економічними ресурсами, пов'язаними з підсанкційною особою.

OTSI підтримуватиме бізнес у Великобританії відповідно до торговельних санкцій Великобританії, а також несе відповідальність за цивільне забезпечення контролю за торгівлею та санкції, розслідування можливих порушень , таких як компанії, що ухиляються від санкцій, надсилаючи товари та послуги через інші країни , видаючи штрафи.

LIGA360 дозволяє перевіряти компанії у світових санкційних списках, а також санкційних списках України (РНБОУ, АМКУ). Спробуйте інструмент для перевірки токсичних бізнес-зв'язків прямо зараз. Більше про можливості LIGA360 для контролю compliance ризиків - за посиланням. 

Створення OTSI свідчить про додатковий конроль з приводу обходу Росією існуючих санкції.

Загалом, пряма торгівля між Великобританією та Росією різко впала з моменту вторгнення в Україну, і вважається, що в результаті Росія закуповує товари з інших країн, включаючи товари, що походять з Великобританії.

Нещодавно повідомлялося, що деякі країни, включаючи низку колишніх радянських держав, виступають провідниками або посередниками для експорту товарів з високим рівнем ризику до Росії, які вважаються життєво важливими для військових зусиль країни.

Ці підозрілі обходи призвели до введення санкцій та інших обмежень для фізичних та юридичних осіб у золотому, нафтовому та інших стратегічних секторах.

Також Великобританія разом з іншими західними союзниками, США, Європейським Союзом та Японією, розробили загальний перелік питань з високим пріоритетом, який вважається необхідним в російських зусиллях щодо запобігання санкціям.

Компанії, які ухиляються від торгових санкцій, у тому числі тих, що вводяться на підставі війни в Україні, загрожуватимуть жорсткі штрафи від Управління впровадження торгівельних санкцій.

Досі розслідування порушень торговельних санкцій проводилось спільно з організацією відповідальною за доходи та митні збори Його Величності (HMRC). Але зараз, поки ОТСІ буде доручено цивільне виконання, до HMRC будуть передані більш серйозні порушення для кримінального виконання.

Очікується, що нове агентство запрацює з початку 2024 року, як тільки будуть прийняті правила, які дозволять йому видавати грошові штрафи.

Створення OTSI відбувається в той момент, коли уряд Великобританії продовжує посилювати режим торговельних санкцій. 14 грудня 2023 року було оголошено новий пакет санкцій, що містить нові санкції щодо певного російського експорту та імпорту, а також посилені санкції щодо Ј 662 мільйонів експорту, які вже підпадають під обмеження.

Міністр санкцій Великобританії повідомив: ”Без міжнародних санкцій ми вважаємо, що Росія матиме понад $400 мільярдів більше для фінансування війни протягом наступних чотирьох років. Ми обмежуємо Росію по необхідним ресурсам для фінансування війни в Україні.”

Приватний сектор Великобританії та промислові торгові партнери підтримують створення OTSI і він повинен призвести до отримання більш корисних комерційних рекомендацій щодо застосування законодавства Великобританії про торговельні санкції.

Британія заявляє, що 20 мільярдів фунтів ($ 25,07 мільярда) торгівлі товарами Великобританія-Росія зараз санкціоновано, а імпорт з Росії зменшився на 94% у 2023 році, порівняно з попереднім роком.

Окрім правозастосування, OTSI надаватиме бізнесу роз'яснення про дотримання санкцій. Що стосується фінансових санкцій, працюючі у приватному фінансовому або торгівельному секторі повинні ретельно вивчити діяльність цього Управління.

З моменту запровадження Російських регламентів Великобританії, OFSI опублікував корисні вказівки щодо дотримання правил фінансових санкцій, а також опублікував щорічні огляди, що визначають його роботу та пріоритети.

Працюєте з клієнтами або партнерами з Великобританії? Мінімізуйте ризики з українським рішенням LIGA360. Перевіряйте достовірність реєстраційних відомостей, достовірність юридичної адреси, інформацію про засновників компанії та керівників, зв'язки компанії. Замовляйте LIGA360 на вигідних умовах.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему