Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Позитивна репутація, як інструмент подолання ризиків та отримання конкурентних переваг

Репутація компанії є елементом її іміджу та сприйняття в суспільстві та бізнес- середовищі. Це атрибут, який постійно формується, і його можна як отримати, так і втратити через дії та рішення, прийняті компанією.

Репутація компанії - це набір ідей, думок, переконань і досвіду, пов'язаних з компанією, які впливають на її сприйняття на ринку. Позитивна репутація є підґрунтям для досягнення бізнес-цілей, побудови сталих ділових відносин з поточними партнерами та залучення нових клієнтів.

Управління репутацією

Управління репутацією полягає у формуванні та утриманні позитивної думки у одержувачів послуг компанії, її контрагентів та взаємозв`язків компанії в цілому. Це діяльність, що спрямована на формування позитивного іміджу компанії, метаморфози у разі його заплямування та захист у кризових ситуаціях.

Можна виділити наступні процеси в управлінні репутацією:

  • Ідентичність компанії

Ідентичність компанії це її індивідуальність, норми та цінності, що сповідує компанія, організаційна культура та внутрішні правила , на яких ґрунтується компанія. Ідентичність має визначальний вплив на те, як клієнти сприйматимуть компанію. Важливо дбати про фірмовий стиль, який створить позитивний імідж вашого бренду в очах клієнтів.

  • Ефективне управління взаємовідносинами компанії з одержувачами її послуг

Під управлінням взаємовідносинами компанії з одержувачами її послуг слід розуміти діяльність, направлену на визначення цільових груп, вибір мови, налагодження каналів та форм спілкування, створення міцних зав'язків.

  • Здобуття довіри клієнтів та виправдання їх очікувань

Іншим елементом репутаційного менеджменту є здобуття довіри клієнтів, шляхом виконання конкретних дій. Компанія має переслідувати власні цілі, діяти у відповідності з власною місією і водночас забезпечити виправдання очікувань своїх клієнтів.

  • Утримання постійного діалогу з цільовою аудиторією

Підтримка постійного діалогу з власними клієнтами є надзвичайно важливим інструментом управління репутацією. Уважність та інтерес до потреб і очікувань клієнтів може визначити майбутнє вашого бізнесу. Його метою є розуміння намірів клієнтів, вивчення та прийняття пропозицій, а згодом зміна ідентичності, організаційної культури та інших елементів ідентичності компанії таким чином, щоб підтримувати репутацію на найвищому можливому рівні.

Управління репутацією - це система заходів, яка робить найбільших шанувальників вашого бренду голоснішими, ніж його найбільших ворогів.

Хочете моніторити ділову репутацію своєї компанії чи контрагентів? Спробуйте LIGA360. Моніторте згадки про свій бізнес в режимі реального часу, перевіряйте публічний імідж контрагентів. Замовте свою LIGA360 прямо сьогодні.

Цінність позитивної репутації

Позитивна репутація приносить багато переваг для компанії, тому підтримання компанією іміджу високих стандартів є надзвичайно важливим елементом управління.

Варто також зазначити, що управління репутацією компанії вимагає стратегії. Для створення та підтримання позитивної ділової репутації, компанії потрібно мати систему “зворотного зв'язку”, розвинену маркетингову культуру репутації та запроваджені відповідні процеси.

Насамперед позитивна ділова репутація створює довіру серед клієнтів та ділових партнерів. Споживачі послуг та/або товарів охочіше співпрацюють із суб'єктами, яким довіряють, що в свою чергу є можливістю до залучення нових клієнтів і збереження лояльності існуючих.

Наступною перевагою, що забезпечує позитивна ділова репутація є можливість відрізнятися від конкурентів. Позитивні відгуки про компанію можуть змусити клієнта вибрати саме вашу компанію серед конкурентів.

Компанії з позитивною репутацією більш привабливі для потенційних інвесторів, що може призвести до отримання додаткового капіталу з метою подальшого розвитку компанії.

Окрім клієнтів та інвесторів, позитивна репутація приваблює талановитих працівників. В епоху розвинених інформаційних технологій, в тому числі, і соціальних мереж, шукачі роботи часто перевіряють відгуки про компанію перед подачею заявки, оскільки хочуть працювати у відповідному місці.

Черговою і досить цікавою перевагою наявності позитивної ділової репутації в компанії є захист ціни пропонованих товарів та/або послуг. Серед численних конкурентів на відповідному ринку, компанії з позитивною діловою репутацією легше аргументувати визначену ціну товарів та/або послуг, спираючись, в тому числі, і на позитивні відгуки клієнтів.

Репутація компанії будується роками в процесі кропіткої праці і злагодженої роботи, але чим краща репутація, тим швидше її можна втратити, оскільки очікування клієнтів зростають разом зі зростанням її репутації.

Тому метою створення позитивної репутації є довіра зацікавлених сторін до компанії, створення належного рівня впевненості в тому, що поставлений товар або надана послуга відповідатимуть очікуваним вимогам якості.

Таким чином, позитивна ділова репутація є орієнтиром для відображення справжніх дій компанії.

Як ефективніше виконувати комплаєнс-процедури для бізнесу? З рішенням LIGA360. Контролюйте дотримання вимог законодавства, здійснюйте due dilligence та AML/KYC перевірки, моніторте репутацію вашої компанії та партнерів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему